Hacklenen Facebook Hesabını Geri Alma Kurtarma

Son zamanlarda pek çok kişi Facebook hesaplarının hacklenmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum bireylerin şifrelerini basit tutmalarından kaynaklanabilmektedir. Ya da uzun ve karmaşık tutulan şifrelere karşın farklı programlar üzerinden Facebook hesaplarının çalınması gündeme gelmektedir. Peki, hacklenen Facebook hesabı nasıl kurtarılır?

Öncelikle hesaplarının çalındığından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü pek çok kullanıcı şifre değişimlerini hatırlamadığı için hesaplarının çalındığını zannetmelidir. Şifremi unuttum seçenekleri de işe yaramıyorsa ya da hesabınızdan sizin bilginiz dışında paylaşım yapılıyorsa ise izlenecek olan rota oldukça bellidir. Facebook, adres çalınmalarına karşın özel bir link tasarlamıştır. Kullanıcılar bu link ile gereken birimlere bildirimlerini gönderebilmektedir. Çalınan Facebook hesabını geri almak da bildirimlerden gelen geri dönüşler sayesinde mümkün olmaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Kullanıcılar hesaplarının çalındığından emin olduktan sonra ilk aşamada https://www.facebook.com/hacked linkine tıklamalıdır.

  • Sonrasında ise “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” yazısına tıklanmalıdır.
  • Sonraki aşamada bireyler Facebook ‘un kendilerinden istediği iletişim bilgilerini vermelidir.
  • Bu sayede Facebook sistemi, hesabı çalan kişiyi bulabilmektedir.
  • Bilgilerin girilmesinden sonra ara butonuna basılmalıdır. Kullanıcılar çalınan Facebook hesabını kurtarmak için önlerine gelen sayfaya eski şifrelerini yazmalıdır.
  • Sonrasında ise devam tuşuna basılmalıdır.
  • Bu sayede Facebook hesapları anında kurtarılabilmektedir. Ancak geri alma işlemlerinin ardından bireylerin şifrelerini ve güvenlik bilgilerini eskisine benzemeyen algoritmalar üzerinden değiştirmeleri tavsiye edilmektedir.

Önemli Not: Bu adımları uyguladığınızda facebook hesabınızı geri alma ihtimaliniz var. Fakat mutlaka hesabınızı geri alabileceğiniz gibi yorum yapmak hatalı olur. Çünkü bazı durumlarda hesabınızın geri verilmediği durumlarda oluyor.

Yorum yapın