Hacklenen Instagram Hesabını Geri Alma Kurtarma

Instagram, son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği güncellemeler neticesinde bir fotoğraf paylaşım sitesi olmaktan çıkmıştır. Kullanıcılar sosyal ağ içerisinde video paylaşımlarından canlı yayınlara kadar pek çok farklı işlem görebilmektedir. Kullanım oranlarının artması Instagram hesaplarının çalınma oranlarının da artmasına neden olmaktadır. Çalınan Instagram hesabını geri almak düzgün bir şekilde uygulanan işlemlerden sonra gerçekleşmektedir. Ancak bu alanda asıl yapılması gereken şey, hesapları çalınmaya karşı korumaktır.

Kullanıcıların hesapları, şifrelerinin yeteri kadar güçlü olmaması nedeni ile kolay bir şekilde çalınabilmektedir. Bu nedenden ötürü bireyler şifrelerinde harf ve rakamların yanı sıra farklı sembol kullanımlarına da yer vermelidir. Özellikle bir kez hesabını çaldırmış olan kullanıcılar yeni şifrelerini eskisine benzer şekilde tasarlamamalıdır. Hacklenen Instagram hesabını geri almak belirtilen şifre sistemleri ile hesapların maksimum korumaya kavuşturulması neticesinde uzun süreli işe yaramaktadır.

Instagram Hesap Çalınmasından Sonra Yapılması Gerekenler

Instagram hesabım çalındı gibi sorunlar yaşayan kullanıcılar anında şifrelerini değiştirmelidir. Ancak hesaplara giriş yapılamadığından şifre değişimleri kayıtlı mail adresi üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenden ötürü mail adreslerinin aktif kullanımı bir hayli önemlidir. Instagram giriş sayfasının alt kısmında, giriş için yardım al yazısı görülmektedir. Kullanıcılar belirtilen bu yazıya tıklamalarından sonra mail adreslerine otomatik bir şifre yenileme linki gönderilmektedir. Link üzerinden Instagram girişi yapılarak şifre değiştirilip hesapları kurtarmak mümkündür.

Hesabınızı geri alamadığınız takdirde Instagram yardım sayfasından şikayette bulunabilirsiniz. Başkasının eline geçen bir Instagram hesabını şikayet etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • Öncelikle Giriş Yap kısmında bulunan “Giriş yapmayla ilgili yardım al” seçeneğine tıklayınız.
  • Kullanıcı adı, e-posta adresi veya telefon numaranızı girerek İleri seçeneğine tıklayın. Kullanıcı adınızı bilmediğiniz takdirde yardım sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.
  • Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var seçeneğine tıklayarak ekranda size belirtilen adımları izleyin. Sizden yeni bir e-posta adresi istendiği takdirde o e-posta adresinin güvenilir ve tarafınızdan erişim sağlayabildiğiniz bir e-posta adresi olduğuna dikkat ediniz. Bildirim işlemi bittikten sonra Instagram’dan size gelecek olan e-postayı bekleyin.

Yorum yapın