Hacklenen Twitter Hesabını Geri Alma Kurtarma

Twitter hem kişisel görüşlerin rahat bir şekilde paylaşıldığı hem de dünya gündeminin takip edilebildiği sosyal medya platformlarından biridir. Ortamın bir anda ciddi hale bürünebilmesinden ötürü en çok hesap çalma hadisesi Twitter üzerinden gerçekleştirilmektedir. Twitter hesaplarını çaldıran bireyler gereken adımları attıklarında Twitter hesabını geri kurtarma sistemi ile hesaplarını geri alabilmektedir.

Bireylerin hesaplarını geri almalarından sonra yeniden çaldırmaları mümkündür. Bu neden yüzünden öncelikle şifre konusunda özenli davranılması önerilmektedir. Kullanıcılar kolay bir şekilde çözülen ve güvenlik seviyeleri düşük olan şifreleri tercih ettiklerin hesaplarının hacklenmesi kolaylıkla gerçekleşmektedir. Bu duruma mani olabilmek için büyüklü küçüklü harfler, rakamlar ve sembollerden oluşan şifreler tercih edilmektedir. Gereken uyarılardan sonra gelelim hacklenen Twitter hesabını geri alma işlemlerine.

Çalınan Twitter Adresini Geri Almak

Kullanıcılar öncelikle hesaplarının şifrelerini sıfırlamak için https://help.twitter.com/forms/signin adresine tıklamalıdır.

Bu alanda Twitter, kullanıcılarından e – posta adreslerini ve kullanıcı isimlerini istemektedir. Gereken bilgilerin yazılmasından sonra yönlendirmelerden devam edilmelidir. Kullanıcılar çalınan Twitter hesabı kurtarma işlemlerinde en son adımda önlerine çıkan metinde boş bırakılan yerleri doldurmalıdır. Boşluklar sırasıyla; isim – soy isim, hesaplarınızın açıldığı mail adresiyle doldurulmalıdır. Sonrasında ise kimliklerin TC No bölümü kapatılarak fotoğrafı çekilmelidir. Gerekli verilerin tamamı Twitter adresine mail atılmalıdır. Bu sayede Twitter incelemelerini gerçekleştirmesinin ardından mail adresinize parolanızın sıfırlanması için bir link göndermektedir.

Yorum yapın