Halk Emeklilik İptal

2017 senesinde özel sektör çalışanları için zorunlu hale gelen bireysel emeklilik, ikinci grup çalışanlar içinde zorunlu hale getirildi. Otomatik olarak oluşturulan bu sistemden 2 ay içerisinde çıkış yapabiliyorsunuz. Bu cayma sonrasında da alınan maaştan kesilen ücret iade olmaktadır. Eğer çalıştığınız yer Halk Emeklilik kurumu ile anlaştıysa Halk Emeklilik iptal işlemleri için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Halk Emeklilik İptali Nasıl Gerçekleşir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu siz istemeseniz bile otomatik olarak maaşınızdan kesilen para ile oluşturulur ve 3 farklı yol ile Halk Emeklilik iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sms ile İptal Etme

Halk Emeklilik SMS ile iptal etme için mesaj bölümüne geliyoruz ve ayrılmaz yazın ve boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazın. Sonrasında ise 2560’a mesajı gönderin. Bu mesaj atıldıktan sonra size tekrardan bir mesaj atılacaktır ve bu mesajda cayma ile ilgili bilgiler ile bu sisteme 12 ay süresince tekrar bu sistemi kullanamayacağınız belirtilir. Bu uyarıları okuduktan sonra mesaja EVET yazarak cevap verin ve böylece iptal işlemi de gerçekleşecektir.

Online İptal Etme

Halk Emeklilik web sitesinde yer alan bireysel giriş linkine öncelikle tıklıyoruz. Bu ekranda sizden istenilen bilgileri girerek siteye giriş sağlıyoruz ve açılan panelde iptal etme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Telefon ile Halk Emeklilik İptal İşlemi

0850 800 44 00 numarasını arıyor ve sizden istenilen kimlik numarasını giriyorsunuz. Burada sizi yönlendireceklerdir ve sonunda da iptali talebinizi gerçekleştiriyorlar.

Yorum yapın