Hangouts Hesap Kapatma İşlemleri

Kullanıcılar tarafından tercih edilen ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından biri de Hangouts olarak karşımıza çıkmaktadır. Hangouts sayesinde mesajlaşmanın yanı sıra karşılıklı görüşmeler de yapılabilmektedir. Kendine özek ifadeleri de olan Hangouts oldukça keyifli zamanlar geçirilmesini sağlamaktadır. Ancak son yıllarda Hangouts gibi pek çok farklı uygulama kullanıma açılmıştır. Bu nedenden ötürü uygulama yenilerine yer açılması gibi nedenlerden ötürü cihazlardan silinmek istenmektedir.

Gmail ile birlikte çalışan Hangouts hesap silme işlemlerinin derin şekilde düşünülmesi gerekmektedir. Çünkü bu sistem, Google hesapları ile birlikte gelmektedir. Yani hesaplardan ayrı olarak kullanımı ya da silinmesi mümkün değildir. Kullanıcılar Hangouts verilerini silerek ya da akıllı cihazlarının ayarlar bölümünden devre dışı bırakarak görüntüleme şekillerini değiştirtebilmektedir. Ancak bilgilerin Hangouts sisteminden tamamen silinmesi için Google hesaplarının da silinmesi gerekmektedir.

Hangouts Hesabı Nasıl Silinmelidir?

Devre dışı bırakma ya da veri temizleme önerileri yeterli gelmedi ise Hangouts hesap kapatma işlemlerinin ilk adımı olan Google hesaplarını silmeye başlayabilmektedir. Bunun için https://myaccount.google.com/?pli=1#deleteservices adresi açılmalıdır. Açılan bölüm Google ile alakalı olan uygulamaların tek bir yerde görüleceği sayfalardandır. Bireyler bu sayfada sol kısımda farklı seçenekler göreceklerdir. Seçenekler içerisinde hesapların kapatılmasına yönelik olan linke tıklanmalıdır. Bu sayede Google hesapları ile birlikte var olan Hangouts hesapları da akıllı cihazlardan siliniş olacaktır. Ancak bahsedilen silme işlemi çok sık tavsiye edilen yöntemlerden değildir.

“Hangouts Hesap Kapatma İşlemleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın