Hastane Randevu İptal Etme

Hemen herkesin kullandığı Alo 182 veya MHRS üzerinden hastane randevu iptal etme ve randevu alma işlemlerini bu yazımızda ele alacağız.

MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS randevusu almak için;

  1. www.hastanerandevu.gov.tr adresine giriş sağlıyoruz.
  2. Giriş sağladığınız zaman Türkiye Haritası’nın hemen sağ tarafında yer alan Randevu Al butonuna tıklıyoruz.
  3. Burada kimlik no ile beraber var ise MHRS şifrenizi giriyorsunuz. Eğer şifreniz yok ise, hemen aşağıda üye ol linkine tıklayarak üye olabilir ve şifrenizi alabilirsiniz. Bu aşamada e-Devlet şifrenizi kullanarak da sisteme girebileceğinizi söyleyelim.
  4. Giriş yaptıktan hemen sonra randevu ekranı karşınıza gelecektir. Buradan randevu alımınızı yapabileceksiniz.

MHRS randevusunu almak için herkesin de bildiği bir diğer yöntem 182 hattıdır. Buradan da, online sistem üzerinden de çok kısa süre içerisinde işlemler gerçekleşmektedir.

Hastane Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Hastane randevu iptal etme için izlemeniz gereken yollar;

  1. http://hastanerandevu.gov.tr adresine yine giriş sağlıyoruz ve yukarıda belirttiğimiz şekilde sisteme giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra randevu geçmişi bölümü göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra, iptal etmek istediğiniz randevuyu seçerek, yanında yer alan İptal Et seçeneğini tıklayarak randevu iptalinizi de yapabiliyorsunuz.
  2. Alo 182 numarası da randevu iptalinizi gerçekleştirirken tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Bu numarayı arayabilir ve sizinle ilgilenen yetkiliye hangi randevuyu iptal etmek istediğinizi söyleyerek randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Yorum yapın