Hepsiburada.com Üyelik İptali

Son yıllarda Türkiye’nin genelinde online alışveriş yapma alışkanlığı ilerledi. Özellikle kovid 19 döneminde önemli bir artış kazanan bu alışkanlık, günümüzde işlerimizi kolaylaştırdığı kaçınılmaz bir gerçek. Uygun fiyatlı, fazla seçeneğe ulaşabilmek alışverişte en önemli etken. Bu alanın öncülerinden olan hepsiburada.com ise farklı ürün portföyü ile alıcıyı daha çok cezbediyor. Ancak bu alışveriş kolaylığı aynı zamanda her birimizde durdurulamaz bir alışveriş dürtüsü de oluşturmakta. Tüm bu durumları göz önüne alınca gerek fazla alışverişin önüne geçmek gerekse online alışveriş alışkanlığını sınırlandırmak için hesap silmek istediğimiz anlarımız oluyor.
Peki hepsiburada.com da bu hesap silme işlemini nasıl yapıyoruz?

Hepsiburada.com Üyelik Hesabı Nasıl Silinir?

Hepsiburada.com Üyelik Hesabı Nasıl Silinir?

Öncelikle, her türlü hizmetini kolaylaştıran Hepsiburada, hesabını silmek isteyen kullanıcılar içinde işlemleri kolaylaştırmış. Beş altı adımda özetlenebilecek bir basitlikte sistem kurmuşlar.
Öncelikle hepsiburada mobil uygulamasından yahut internet sitesinden hesabım paneline gitmek için üst köşedeki insan ikonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada hesap yönetimine dair birçok sekme bulunmakta olup, biz bu sekmelerden müşteri hizmetleri bölümüne tıklıyoruz. Müşteri hizmetleri bölümü daha doğru yönlendirme yapabilmek adına bize birkaç soru yöneltiyor hemen. Biz bu konular yerine farklı bir konuda sorum var butonunu tıklıyoruz. Buradan sonra bir konuşma penceresine yönlendiriliyoruz ancak hala yapay zekâ ile görüşmeye devam ediyoruz. Burada da açılan seçeneklerden üyelik ve hesap Kısımını seçtikten sonra, amacımıza ulaşmaya çok az kaldı. Bir sonraki süreç ‘hangi konuda desteğe ihtiyacınız var?’ sorusu ile yönlendiriyor. Bu aşamada da üyeliğimi nasıl iptal edebilirim sorusunu seçiyoruz. Bu noktada bize kısa bir açıklama ardından arama talebi bırakmamızı isteyen bir yönlendirme açılıyor. Hemen beni arayın derseniz, sizi kısa bir sürede sizi hepsi burada müşteri hizmetlerinden bir yetkili ulaşacak ve sesli yanıt ve onaylarınız doğrultusunda hesabınızı iptal sürecinizi tamamlayacakladır. Tüm bu süreçler, on dakika içerisinde tamamlanacak olup, üyeliğinizi kalıcı olarak silmiş bulunmaktasınız.
Peki hesabımızı sildik ancak bir süre sonra yeniden bu platformu kullanmak istersek ne olacak? Bir kere sildim, bir daha aynı mail adresimle yeniden üye olabilir miyim? Bu sorular, üyeliklerimizi kapatma ve silme sürecinde en etkili hususlardan biridir. Ancak hiç çekinmenize gerek yok, hepsiburada.com bu konuda da oldukça destekleyici. Aynı hesabınız ile tekrar üyelik açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunda hiçbir sakınca bulunmamakta. Ancak unutmamanız gereken husus şu ki, silinen hesabınıza dair geçmiş tamamı ile yok olmaktadır. Kullandığınız kuponlar, cep para hesabınızda kalan bakiyeler, mevcutta almış olduğunuz ürünlere dair bilgiler. Bu sebeple silmeden önce iki kez düşünmekte fayda var. Zira, henüz teslim süreci devam eden bir siparişiniz var ise, bununla ilgili detaylara da ulaşmanız oldukça zor olacaktır.

Yorum yapın