Hertz Araç Rezervasyon İptal ve İade

Hertz araç rezervasyonu için resmi prosedürler üzerinden hareket eden kaliteli firmalardan biridir. Bu kapsamda müşterilerin işlemlerinin tamamında izlenecek olan yollar öncesinden belirlenmiştir. Bireyler sayede rezervasyon için değil rezervasyonlarını iptal için de nasıl hareket etmeleri gerektiğini geçerli kurallardan öğrenebilmektedir. Firmanın ön ödemeli araç rezervasyonlarındaki iptal ve iade koşulları müşteri memnuniyeti elde edilecek şekilde düzenlenmiştir.

Hertz Araç Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Kullanıcılar Hertz araç rezervasyon iptali için firma ile görüşmek zorundadır. Çağrı merkezi ile yapılan görüşmeler kapsamında belirlenmiş olan kurallara göre iade ve iptal süreci başlatılmaktadır. Ancak kurallarda herhangi bir esneme olması söz konusu değildir. Bu neden yüzünden sürecin bilinmesi önemlidir. Üstelik iptallerin yanı sıra firma yapılan rezervasyonlarda tarih ya da araç değişimlerine de olanak tanımaktadır. Lakin yapılan bazı değişimler neticesinde fiyat farkları ortaya çıkabilmektedir.

Bireylerin rezervasyonlarını iptalinde kiralama tarihine ne kadar süre kaldığına göre iade işlemleri uygulanmaktadır. Hertz araç rezervasyon iptalinde iade ile rezervasyon ücretinin tümünün geri alınması mümkündür. Ancak bunun için teslim alış tarihine 7 günden daha uzun bir zaman kalmış olması gerekmektedir.

Müşteriler iptal taleplerini araçlarını teslim alma zamanlarına 3 ila 7 gün kalmışken yaptıklarında belli kesintiler gerçekleştirilmektedir. Firma, bu şekilde yapılan taleplerde toplam kira ücretinin %50’sini daha az zaman kala gelen taleplerde ise tamamını kesmektedir.

Yorum yapın