Hotmail Hesabı Nasıl Kapatılır?

Hotmail, bilinen diğer ismi ile Microsoft, kullanıcıların e – posta gönderip kendilerine gelen mailleri depolayabilecekleri bir alandır. En eski mail sistemlerinden biri olan Hotmail, zaman şartlarına göre içeriklerini güncelleyerek hizmetlerine devam etmektedir. Kullanıcılar Hotmail adreslerini kapatarak farklı adresler üzerinden de işlem görebilmektedir.

Hotmail üyelik kapatma işlemlerinde sitenin sistemi bir iki nokta hakkında emin olmak istemektedir. Bunun nedeni ise hesapların farklı kişiler tarafından da kapatılmak istenmesi olarak gösterilmektedir. Ayrıca kullanıcıların Hotmail hesaplarını kapattıktan sonra yeniden açamayacakları belirtilmektedir. Bu nedenden ötürü saklanmak isteyen dosyaların yedeklenmesi işlemlere başlanmadan önce atılması gereken en önemli adımlardandır.

Hotmail Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Kullanıcıların Hotmail üyelik silme işlemleri için öncelikle oturum açma işlemlerini gerçekleştirmeleri istenmektedir. Sonrasında; https://account.live.com/CloseAccount.aspx linki açılmalıdır. Kullanıcıların birden fazla Hotmail hesabı varsa hangi hesaba giriş yaptıklarından emin olmaları gerekmektedir. Aksi halde sıkıntı yaratan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcılar teyitlerinden sonra hesap kapatma işlemlerine devam edebilmektedir.

Hotmail hesap kapatma işlemlerinin tamamlanabilmesi için sitedeki ilgili bölümden bir neden seçilmesi istenmektedir. Sonrasında ise “Hesabı kapanmak üzere işaretle” butonuna basılmalıdır. Bu sayede sistem Hotmail hesaplarını silmiş olmaktadır.

Ancak kullanıcılar tam olarak 270 gün yani 9 ay boyunca aynı bilgileri ile hesaplarına giriş yapıp Hotmail adreslerini geri açabilmektedir. 9 ay içinde hiçbir şekilde giriş yapılmayan hesaplar tamamen kapanmaktadır.

Yorum yapın