HSBC Bireysel Emeklilik (BES) İptali

HSBC, The Hongkong and Shanghai Banking Corporation’ın Türkiye iştirakidir ve merkez ofisi İstanbul’da bulunan özel bir bankadır. HSBC Bank, kurumsal ve bireysel bankacılık hizmetleri, mevduat ürünleri, emeklilik, sigorta, banka şubeleri ve kredi hizmetleri sunan bir bankadır. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) HSBC tarafında verilen hizmetler arasındadır. HSBC Bireysel Emeklilik Allianz Hayat ve Emeklilik üzerinden yapılmaktadır. HSBC bireysel emeklilik (BES) iptali / cayma hakkı belli kriterler altında yapılabilmektedir. 

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) düzenli emeklilik geliri veya toplu para alınmasını sağlayan, devlet teşviği ile desteklenmiş bir yatırım sistemidir. Bireysel emeklilik kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu ve sözleşmeli çalışanlar ve BES’e kayıt olmuş şirketlerdeki çalışanlar adına otomatik olarak yapılmaktadır. HSBC Bireysel Emekliliğe (BES)’e kayıt bireysel olarak da yapılmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi devlet destekli bir sistemdir. Bir çok özel ve devlet bankasında bulunmaktadır. 

HSBC Bireysel Emeklilik (BES) iptali

Otomatik ve Bireysel yapılan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için iptal etme / cayma hakkı bulunmaktadır. HSBC bireysel emeklilik sistemi (BES) iptali, kayıt tarihinden sonraki ilk 60 gün (2 ay) içerisinden yapılması gerekmektedir. HSBC Bireysel Emeklilik (BES) iptali 60 günü aşaması durumunda iptal talebinde bulunanlardan belli bir ücret kesintisi yapılmaktadır. 

HSBC Bireysel Emeklilik (BES) iptal edilmesi durumunda bireysel emeklilik sistemi içerisinde yer alan yatırımlar (para) 10 gün içerisinde hesaba aktarılmaktadır. HSBC bireysel emeklilik sistemi iptal işleminden sonraki ay hesaptan BES kesintisi yapılacaktır. Ancak yapılan bu kesinti kısa bir süre sonra hesaba geri yatırılacaktır. 

Hsbc bireysel emeklilik sistemi (BES) iptali 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden yapılmaktadır. 

Yorum yapın