iCloud Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

iCloud sayesinde Apple cihazlarda hafıza konusunda sorun yaşanmadan veri depolamak mümkündür. Aynı zamanda uygulama olası cihaz kayıplarına karın istenen içerikleri internet ortamında saklamaktadır. Üstelik iCloud abonelik kapsamında cüzi miktarlarda ücretler kesmektedir. Kullanıcılar sisteme aylık ya da yıllık olarak abonmanlık yaptırabilmektedir. Buna bağlı olarak abonelik iptalleri de yeni ödeme dönemlerinin yaklaşması ile gündeme gelmektedir.

iCloud Aboneliği İptali

iCloud aboneliği iptalinde yeni ödeme dönemine geçilmeden işlemlerin halledilmesi gerekmektedir. Aksinin olduğu durumlarda içerikler bir sonraki ödeme dönemine kadar kullanılabilmektedir. Sistem, abonelikler iptal edilmediği süre boyunca ödemeleri otomatik bir şekilde kesmektedir. Yani cihazlardan uygulamanın kaldırılmış olması ile aboneliğin bir alakası bulunmamaktadır. Aboneliklerini iptal ettirmeden uygulamayı kaldıran bireyler ücretlerini ödemeye devam ettikleri bir uygulamadan kendilerini mahrum bırakmaktadır.

Bireyler için iCloud abonelik iptalinde adımlar olabildiğince kısaltılmıştır. Bu kapsamda öncelikle cihazlarda bulunan ayarlar bölümü açılmalıdır. Sonrasında istenen ise alınan Apple Kimliği ile birlikte Apple Store girişi yapılmasıdır. Kimlik şifrelerinin ya da bilgilerinin unutulması, bilgilerin yenilenmesine kadar herhangi bir iptal işlemi yapılmasına mani olmaktadır. Kullanıcılar girişlerinden sonra görüntüleyebildikleri menüde Abonelikler şeklinde bir başlıkla karşılaşacaklardır.

Bu başlık altında iCloud uygulaması bulunarak anında abonelik iptali gerçekleştirilebilmektedir. Üstelik abonelik bölümünde hali hazırda abonesi olunan uygulamaların daha ne kadar kullanılabileceğine yönelik ek bilgilendirmeler de cihaz sahiplerine verilmektedir.

Yorum yapın