İCloud Saklama Alanı İptal Etme

İCloud Saklama Alanı

iCloud+ Planı ihtiyaç olan saklama alanından fazla olan kısmı düşürmek veya iptal etmek anlamına gelir. Apple cihazlarında bulunan saklama alanı olan iCloud kullanıcılarına çok geniş depolama alanı yaratan bir servis. Apple kullananlara sağlanan bu servis ile kullanıcıların saklamak istedikleri belge, dosya veya fotoğraflarının arşivlenmesi sağlanmakta. Bu saklama alanı sayesinde istediğiniz kadar veri saklamak ve istenildiği takdirde çok rahat ve kolay bir şekilde ulaşmak mümkün hale geliyor.

Apple kullananların verilerinin güvenli bir şekilde saklanması ile ilgili olarak sunulan bu hizmet talep edilenden çok fazla olabilmekte. Bu gibi durumlarda saklama alanlarını iptal etme durumu söz konusu olabilir. Bu işlemi yapabilmek için Apple kullananların birtakım işlemleri yapması gerek.

iCloud+ Planı düşürmek ihtiyaç dışında kalan saklama alanını iptal etmek demek. Apple İCloud veri saklama konusunda çok geniş imkan sağlar. Bu sağlanan alan çoğu kullanıcıya fazla gelebilir. Yeterli saklama alanı dışında kalan kısmın iptal edilmesi bu nedenle gündeme gelir. Saklama alanını ara ara boşaltarak kullanan kullanıcılar da bulunmakta. Bu kullanıcılar da fazla alan yerine mevcut saklama alanını boşaltma yoluna giderek kullanıma devam ederler.

İCloud Saklama Alanı İptal Etme

İphone, İPad için saklama alanı iptal edebilmek için cihazlarda ayarlar uygulamasını açmak gerekir. Ayarlar kısmı açıldıktan sonra isminizin olduğu bölüme dokunun. Buradan da İCloud yazılı yere basın. Açılan yerde hesap saklama alanını yönet yazılı yere basın. Saklama alanı planını değiştir kısmını tuşlayın. Düşürme seçeneklerine dokunarak talep edilen Apple parolasını giriş yapın.

İCloud Saklama Alanı İptal Etme işlemini devam ederek farklı bir plan tercihi yapın. Bu işlemleri yaptıktan sonra bitti diyerek işlemi sonlandırın. İşlem bu şekilde sayılan bu cihazlarda gerçekleşmiş olur. Burada dikkat edilmesi gereken konu İCloud saklama planının düşürülmesi yada iptal edilmesi halinde yapılan bu değişiklik işlemi devam eden abonelik fatura dönemi bittikten sonra geçerli olacaktır.

İptal veya düşürme işlemini Mac üzerinde yapmak için ise aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir;

 • Apple menü kısmına giriş yaparak sistem ayarları seçilmelidir.
 • Sistem ayarları seçildikten sonra sistem tercihleri seçilir.
 • Buradan Apple kimliği tercih edilir.
 • Daha sonra İCloud tıklanır.
 • Buradan yönet yazılı yere dokunun.
 • Saklama alanı planı değiştir bölümünden düşürme seçeneklerini işaretleyin.
 • Apple kimliğinizi giriş yapın ve yönet yazılı yere dokunun.
 • Farklı bir plan seçerek uygulayın.
 • Bitti diyerek işlemi sonlandırın.

İCloud Saklama Alanı İptal Etme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İCloud Saklama Alanı İptal Etme işlemi yapılırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birkaçını şu şekilde sıralamak mümkün;

 • Bitti kısmına herhangi bir işlem yapılamıyor ise Apple kimliği ile giriş yapılmamasından kaynaklı bir sorun vardır. Bu hususa dikkat ederek Apple kimliğinizi girin muhtemelen sorun çözülecektir.
 • Saklama alanı ile ilgili yapılacak iptal ve düşürme işlemi kullanılan aboneliğe ait fatura dönemi bittikten sonra geçerli bir hale gelir.

 

Yorum yapın