İdo İptal Seferler

Günümüzde seyahat etmenin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. İstanbul Deniz Otobüsü olarak bilinen İdo da bunlardan biridir. İdo sayesinde kısa süre içerisinde farklı konumlara erişim sağlanabilmektedir. Ancak bilet alımlarında ya da yolculuk günlerinde bir takım konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. İdo sefer iptali de dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir. Aksi hallerde iptal edilmiş olan bir sefer için boşa hazırlık yapmak ya da gidilmek istenen yerlere geç kalmak sıkıntıları oluşabilmektedir.

İdo İptal Sefer Listesi

İdo iptal seferlerin nedenleri değişim gösterebilmektedir. Ancak iptallerin genel nedeni Marmara Denizi’nde yaşanan olumsuz koşullardır. Çoğunlukla şiddetli akıntılar ya da sis seferlerin ertelenmesine ya da iptal olmasına yol açmaktadır. Seferlerin iptalinden sonra firma, bilet almış olan yolcuları için gerekli olan kolaylıkları sağlamaktadır. Böyle herhangi bir mağduriyet yaşanma ihtimalleri minimuma indirilmiş olmaktadır.

Seferlerin iptal olması haline gerekli olan bilgilendirmeler https://www.ido.com.tr adresinde yayımlanmaktadır. Siteye giriş yapıldığında en üst kısımda duyurular bölümü görülecektir. Bu bölüm içinde hem sefer saatleri hem de İdo sefer iptalleri düzenli bir akış şeklinde geçmektedir. Üstelik biletli yolcular, seferlerin iptal olmasından sonra şahsi şekilde bilgilendirilmektedir. Bunun için iletişim bilgilerinin net bir şekilde verilmiş olması gerekmektedir. Yine de her ihtimale karşın yola çıkılmadan önce verilmiş olan linke girilmesi önerilmektedir. Böylece seferler konusunda kesin verilere erişim sağlanabilmektedir.

Yorum yapın