İGDAŞ Aboneliği Nasıl Kapatılır?

İGDAŞ’ın açılımı genel olarak merak edilmektedir. Bu firmanın açılımı İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olmaktadır. Firma 1989 yılında İstanbul’un doğalgaz altyapısını, dağıtımını ve işletimini sağlamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Firma kuruluşundan sonra ilk doğalgazı ise 1992 yılında Kadıköy ilçesinde vermiştir. İGDAŞ üzerinden doğalgaz hizmeti alan vatandaşlar üyelik iptali yapmak istediklerinde bunun nasıl gerçekleşeceğini merak etmektedir. Bir taşınma veya şehirden ayrılma durumu yaşayan vatandaşlar İGDAŞ üyelik kapatma işlemlerini yerine getirmek için nereye başvuracaklarını merak etmektedir. İGDAŞ üyelik silme işlemlerini en hızlı şekilde halletmeye çalışan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. İGDAŞ üyeliği olan kullanıcılar aşağıda anlattığımız şekilde üyelik iptallerini gerçekleştirme şansına sahip olabilmektedir.

İGDAŞ Üyelik İptali Nasıl Olur?

İGDAŞ üyelik silme işlemini Sözleşme Fesih İşlemi olarak adlandırıyor. İGDAŞ üzerinden Sözleşme feshi yapacak olan kişilerin belli başlı evrakları İGDAŞ’a vermesi gerekmektedir. Aboneliklerini iptal ettirmek isteyen kişilerin bu evrakları mutlaka götürmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik iptal işlemi gerçekleşmemektedir. Bu evraklar arasında en başta Sözleşme fesih yapılacak adresin tüketim noktası veya abonman numarası gerekmektedir. Sözleşmeden ayrılma talebinde bulunan kişinin TC kimlik numaralı kimlik beyanı veya fotokopisi olması gerekmektedir.

Bunun yanında Sözleme Fesih işleminin üçüncü şahıslar tarafından yapılacağı biliniyorsa bunun için noter onaylı vekâletname fotokopisi gerekmektedir. Aynı zamanda Güvence bedeli iadesi için de müşterilerin sahip oldukları hesapların IBAN numarasını tebliğ etmesi gerekmektedir. İGDAŞ üyelik iptali için müşteriler https://oim.igdas.com.tr/ adresine de giriş yapabilmektedir.

Yorum yapın