İngiltere Vize Randevu İptali

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahat yapmaları için ilk olarak vize randevusu almalı ve sonrasında da vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu başvurular online olarak İngiltere’nin izin verdiği şirketlerin sitelerinden yapılabileceği gibi konsolosluklar üzerinden de gerçekleşiyor. İngiltere vize randevu iptali nasıl yapılır? Sorusundan önce vize başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında sizleri bilgilendirelim.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize randevusu sizlere yukarıda ki yazımızda da belirttiğimiz gibi konsolosluklar üzerinden yapılabilir. Bunun haricinde de İngiltere’nin izni ile ortak çalışma yürüten bazı şirketler mevcuttur. Bu şirketlerin web siteleri aracılığı ile de ücretsiz bir şekilde randevu alabilme şansına sahipsiniz. Alacağınız randevu ücretsizdir; ama başvuruyu sizin adınıza yapmaları veya mobil sms, kurye gibi hizmetler için bu şirketler sizden ücret isteyebilmektedir. Vize alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, üye olurken bilgileri bir yere not etmenizdir. Zira randevunun iptali için tekrar giriş yaptığınızda size o bilgileri soracaktır.

İngiltere Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

İngiltere vize randevu iptali için hangi aracı kurum ile çalıştıysanız o aracı kurum web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hemen her kurumun web sitesinde randevu iptali online olarak gerçekleştirilmektedir. Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşır ve online olarak randevu iptalinizi gerçekleştiremezseniz ilgili kurumların çağrı merkezi numaralarına ulaşabilir ve onlardan randevunun iptal edilmesini isteyebilirsiniz.

Yorum yapın