Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram, ilk zamanlarda sadece yakın çevre ile fotoğraf paylaşma ya da paylaşılan fotoğrafları beğenebilme özelliği olan bir uygulama olarak bilinmekteydi. Ancak günümüzde sistem hem bireysel hem de kurumsal kullanımlarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Instagram sayesinde video ve fotoğraf paylaşımlarının yanı sıra canlı yayınlar da yapılabilmektedir. Kullanım oranlarının artmasından sonra sistemde pek çok farklı arama yapılmaya da başlanmıştır. Bir takım işlemler neticesinde Instagram arama geçmişini silmek mümkün olduğu için bireylerin yaptıkları aramalarda kendilerini sınırlamadıkları da bilinmektedir.

Arama geçmişini silmek sadece bakılan kişi profillerinin sistemden çıkarılması olarak algılanmamalıdır. Bu işlemler Instagram içerisinde arama yapılan etiketler üzerinde de oldukça etkilidir. Üstelik arama geçmişini silebilmek için herhangi ek bir uygulamaya da ihtiyaç bulunmamaktadır. Instagram geçmişi silme işlemleri uygulamanın kendi sistem özellikleri sayesinde kısa sürede halledilebilmektedir.

Instagram Geçmişi Temizleme

Kullanıcılar arama geçmişlerini temizlemek için öncelikle uygulamayı açmalıdır. Uygulamanın açılmasından sonra ise profillerinin bulunduğu sayfaya gelinmelidir. Bilgisayar girişlerinden de yapılması mümkün olan bu işlemler için üst üste üç çizgi şeklinde olan işaret bulunmalıdır. Sonrasında ise Instagram ayarlarının yer aldığı sayfanın açılması gerekmektedir. Instagram arama geçmişini temizlemek için ayarlar bölümünde yer alan gizlilik ve güvenlik bölümünün açılması gerekmektedir. Bölümün açılmasından sonra ise arama geçmişinin temizlenmesine yönelik olan yazıya tıklayarak tüm geçmiş anında silinebilmektedir.

“Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın