Instagram Gönderilen Takip İsteklerini İptal Etme / Silme

İnstagram, 6 ekim 2010 yılında kurulmuş, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşılmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Kurulduğu tarihten bu yana milyonlarcaya kullanıcıya sahip instagram hakkında bir çok merak edilen konu bulunmaktadır. Bu yazımızda kullanıcıların merak ettiği konulardan Instagram gönderilen takip istekleri iptal etme / silme işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram üzerinden kullanıcılar birbirlerine “takip et” butonuna basarak birbirlerine takip isteği yollamaktadır. Bir kişinin kullanıcı veya adını arama kısmında yazarak profiline erişebilir ve buradan takip et butonuna basarak kişinin fotoğraflarını ve videolarını takip edebilirsiniz. Ancak kullanıcılar bazen takip isteği gönderdikleri kişileri kişisel veya banka nedenlerden takip isteğini iptal etmek veya geri almak isteyebilir. Bizde bu yazımızda instagram takip isteklerini iptal etme hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram Gönderilen Takip İstekleri Görülebilir Mi?

Kullancılar bazen uygulamanın sunmuş olduğu profilleri veya arkadaşlarına takip isteği gönderebilmektedir. Kullanıcılar gönderilen takip isteğini merak ederek hangi istekleri yolladıklarını merak edebilmektedir. Gönderilen takip isteklerini mobil cihazlarda ve uygulamada görmek mümkün değişdir. Ancak instagram’ın web versiyonunda bu bilgiye ulaşmak mümkün. Sizlere şimdi adım adım İnstagramda gönderilen istekleri nasıl bulabileceğinizi uygulamasız bir şekilde anlatacağız.

  1. Birinci adım olarak instagram.com sitesini ziyaret ederek profilinizi açın.
  2. İkinci adım olarak profil sayfanızdaki ayar işaretini bulup tıklayınız.
  3. Üçüncü adım olarak ayar kısmından sonra Gizlilik ve Güvenlik sayfasını açınız.
  4. Dördüncü adım olarak açılan Gizlilik ve Güvenlik sayfasında Hesap Verilerini Görüntüle kısmına tıklayınız.
  5. Beşinci adım olarak Mevcut takip istekleri kısmından gönderdiğiniz takip istekleri listesine ulaşabilirsiniz

İnstagram Gönderilen Takip İstekleri Toplu İptal Edilebilir mi?

Yukarıdaki adımları uygulayarak gönderilen takip isteklerine erişilebilmektedir. Ancak bu istek listesini toplu silecek bir yöntem bulunmamaktadır. İnternette bu konu ile uygulamalar ve programlar yer almaktadır. Ancak bu programların ve uygulamaların güvenirliği son derece şüphelidir. Ancak Profilinize girerek hesabı dondurup açmanız durumunda tüm takip istekleri iptal olmaktadır. Bu yöntem diğer uygulamalardan çok daha güvenilir ve kolaydır.

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini İptal Etme / Silme

Sizlere instagram gönderilen takip istekleri iptal etme işlemi ile ilgili yapabileceğiniz alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz.

Yukarıda takip isteği gönderilen kişilere nasıl ulaşılacağı hakkında bilgi verdir. Tekrar aynı adımları kullanarak o listeye ulaşıp orada bulunan kişilerin profiline girerek takibi iptal et veya takibi bırak seçeneği tıklayıp onaylanmanız gerekmektedir. Bu işlemi her takip isteği için yapmanız gerekmektedir.

İptal Edilen Takip İsteklerinde Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Kullanıcılar birbirlerine takip isteği gönderildiğinde karşı tarafa bildirim gitmektedir. Ancak Instagram takip isteğini iptal etmeniz durumunda karşı tarafa bildirim gitmemektedir.
Takip isteği gönderdiğiniz kişinin ismini biliyorsanız. İsmini arama kısmına yazarak profilini ziyaret edin ve “İsteği iptal et” seçeneğini seçerekte iptal edebilirsiniz.

Yorum yapın