Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Instagram şüphesiz olarak son zamanların en popüler uygulamalarından biridir. Üstelik güncellemeler sayesinde uygulama kullanım oranlarını oldukça artırmıştır. Bunlara karşın bireyler sosyal medyadan uzak kalmak istediklerinde Instagram hesap silme ve dondurma yöntemlerini aramaktadır. Öncelikle uygulamanın akıllı cihazlarla silinmesi mümkün değildir. Kullanıcılar hesaplarını silmek için bilgisayarlar üzerinden https://instagram.com/accounts/remove/request/ adresine tıklamalıdır.

Yeni açılan sayfaya kullanıcı girişi yapılmasının ardından hesabın silinme nedeni girilmelidir. Nedenlerini belirten kullanıcılar “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazısına tıklayarak hesaplarını kullanıma kapatabilmektedir. Instagram hesap silme linkinin bilgisayar kullanımları için geçerli olduğu unutulmadığı takdirde işlemler sorunsuz şekilde sürmektedir. Ayrıca instagram arama geçmişi silme, instagram sahte hesabı şikayet etme ve instagram hesabını kurtarma makalelerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Instagram Hesap Dondurma

Kullanıcıların bazıları hesaplarını tamamen silmek yerine dondurmayı tercih etmektedir. Bu sayede belli süreler geçtiğinde hesapları yeniden açmak mümkün hale gelmektedir. Kullanıcılar Instagram hesap dondurma işlemleri için bilgisayarlara ihtiyaç duymamaktadır. Dondurma kapsamında olan işlemlerin tümü akıllı cihazlarla da sağlanabilmektedir. Hesabını dondurmak isteyen kişiler öncelikle uygulamayı açmalıdır. Sonrasında ise profillerin bulunduğu bölüme gelinmelidir. İnstagram hesabınızı kapatmak için bu makalemizden de faydalanabilirsiniz.

Bu kısımda profil resimlerinin sağ tarafında ayarların da bulunduğu küçük bir sekme yer almaktadır. Dondurma işlemleri bu sekmenin açılması ile devam etmektedir. Yeni açılan sayfanın alt bölümünde “Hesabımı geçici olarak kapat” yazıcı gözükmektedir. Kullanıcılar buraya basıp onayladıklarında hesapları dondurulmuş olmaktadır. Dondurulmadan sonra istenilen herhangi bir zaman diliminde aynı kullanıcı ismi ve şifre ile Instagram girişleri yapılması mümkündür.

“Instagram Hesap Silme ve Dondurma” üzerine bir yorum

Yorum yapın