iPhone’da Uygulama Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

iPhone uygulamaları, kullanıcıların farklı alanlarda ekstra hizmet almalarını sağlamaktadır. Bu uygulamalar gerek müzik gerek sosyal medya üzerinde kendini gösterebilmektedir. Bazı durumlarda uygulamalar için ücretli abonelikler başlatılarak maksimum kullanım avantajı elde edilebilmektedir. Ancak zaman içerisinde değişim gösteren uygulamalar yerine yenileri gelmektedir. Böylece eski uygulamalardan abonelikler silinmek istenmektedir.

Kullanıcıların iPhone uygulama abonelik iptali bireysel olarak yapılmadı sürece abonelikler yenilenmektedir. Bazı abonelikler yıllık bazıları ise aylık sistemler üzerine kurulmuşlardır. Bu gibi durumlarda özellikle aylık olanlarda iptallerin yeni ödeme dönemine geçilmeden yapılması gerekmektedir. Aynı durum yıllık aboneliklerde de kendini göstermektedir.

iPhone Uygulama Aboneliği Hakkında

Bireyler iPhone uygulamalarında abonelik silmek için öncelikle uygulama yöneticilerini açmak zorundadır. Bu işlemler için ise iTunes ve App Store açılarak kullanıcı girişi yapılmalıdır. Açılan sayfada Apple kimliği ile uygulanmalar listeli bir şekilde görüntülenmektedir. Abonelikler bölümünde sıralı olarak çıkan uygulamalardan hangisi üzerinde değişim yapılmak isteniyorsa onun üzerine basılmalıdır.

Kullanıcıların iPhone uygulama aboneliği iptali için seçenekler üzerindeki iptal bölümüne basmaları da sonraki aşamayı oluşturmaktadır. Bu aşamada abonelik silinmesi onaylanmalıdır. Şimdi değil, şeklinde olan butona basılması, aboneliklerin bir sonraki dönemde de devam etmesine yol açmaktadır. Kullanıcılar sildikleri bir uygulama aboneliğini sonraki dönemlerde yeniden indirebilmektedir. Bu neden yüzünden herhangi bir pişmanlık duyulması durumunda uygulamalar App Store ile yeniden yüklenebilmektedir.

Yorum yapın