İş Bankası EFT İptali

İş bankası, Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan bir özel bankadır. İş bankasının müşterilerine sunduğu hizmetler arasında para yollama yöntemlerinden biri olan EFT (Elektronik Fon Transferi) bulunmaktadır. Bu yazımızda İş Bankası EFT iptali hakkında bilgi vereceğiz.

EFT, bir bankadan farklı bir bankaya para transferini sağlayan bir bankacılık sistemidir. EFT merkez bankası onayı ile gerçekleşen bir para transferi yöntemi olduğu için mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. EFT iş bankası üzerinden anlatacak olursak, İş bankası üzerinden farklı bir bankaya para gönderilmesi durumunda EFT tercih edilmelidir. İş bankası EFT işlemleri ATM, şube, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılabilmektedir. Peki İş Bankası EFT iptali nasıl yapılır?

İş Bankası EFT İptali

İş bankasını üzerinden yapılan EFT hangi kanal üzerinden yapıldı ise o kanal üzerinden iptal işlemi yapılmaktadır. Örneğin telefon bankacılığı üzerinden yapılan bir EFT işleminin iptali telefon bankacılı üzerinden gerçekleştirilmektedir. İş bankası EFT işlemi hafta içi saat 08.30 – 17.00 aralığından gerçekleşmektedir. Bu saatler içerisinde yapılan EFT 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle EFT iptali için çok hızlı davranılması gerekmektedir. İş Bankası EFT iptali 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca şubeye giderek EFT işlemi iptal edebilmektedir. Eğer EFT ile gönderilen para karşı tarafın hesabına geçmiş ise karşı bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Banka kişi ile irtibata geçerek iptal işlemini gerçekleştirecektir.

Eğer mesai saatleri dışında yani 17.00’dan sonra yapılan EFT ileri tarihli olduğu için iptali daha kolaydır. İnternet bankacılığı, mobil uygulama, telefon bankacılığı, ATM, şube ve telefon bankacılığı üzerinden yapılan ileri tarihli EFT’nin iptali aynı yöntem üzerinden kolaylıkla iptal edilmektedir.

Özetliyecek olursak, İş Bankası EFT iptali Şubelerden ve 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT’nin iptali uygulama ve internet üzerinden yapılabilinmektedir.

Yorum yapın