İstanbul Seyahat Bilet İptali ve İadesi

İstanbul Seyahat 1940 yılından beridir otobüsçülük alanında hizmet vermektedir. Firma, gelişen filosu ile modern anlamda yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Bu bağlamda satışlarını online şekilde de yapmaya başlaması ile birlikte İstanbul Seyahat bilet iptal ve iade alanında da ilerleme kaydedilmiştir. Firma, ülkemizdeki yolcu taşımacılığı için geçerli olan yasal sistemlerin tamamını uygulamaktadır. Böylelikle iptaller yasal açıdan bir güvence elde edilerek gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Seyahat Bilet Nasıl İptal Edilir?

İstanbul Seyahat bilet iptali için otobüs seferine 12 saat kalana kadar başvuruda bulunulabilmektedir. Bu kapsamda kimlik ya da bilet bilgileri ile yapılan başvurular neticesinde satın alınmış olan biletler açık hale çevrilmektedir. Açık bilet uygulaması ise o biletin herhangi bir İstanbul Seyahat seferinde 6 ay süresince değerlendirilebileceği anlamına gelmektedir. 6 aylık süre bittiğinde kullanılmayan biletlerin geçerliliği ortadan kalkmaktadır.

Müşteriler İstanbul Seyahat bilet iadesi haklarına da sahiptir. Ancak bilet iptalleri neticesinde para iadesi alınabilmesi için sefer saatlerine dikkat edilmelidir. Çünkü mevcut yasalara göre sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar gelen taleplerde ücretler iade edilmektedir. Aksinin olduğu durumlarda anlatıldığı şekilde açık bilet uygulamaları yapılmaktadır. Online sistemler üzerinden yapılan iptallerde geri ödemeleri için 5 ila 7 işgünü beklenmesi gerekebilmektedir.

Bekleme süresi ya da ödemelerle alakalı olan bilgilendirmeler mail aracılığı ile müşterilere iletilmektedir.

Yorum yapın