İtalya Vize Randevu İptali

İtalya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikli olarak vize almaları şartı bulunur.   Schengen ülkelerine ait olan ülkelerden birinin (İtalya vizesi) vizeye sahip olması ise ile birlikte İtalya’ya sorunsuz bir şekilde yolculuklarını yapabilirler. İtalya vize randevu iptali konusu ile birlikte bu yazımızda İtalya vize randevusu nasıl alınır? Konusu nu da ele alacağız.

İtalya Vize Randevusu Alma

İtalya vize randevusu almak için İtalya’ya ait olan konsolosluklara bizzat başvuru yapılması gerekir. Bunun yanı sıra iDATA şirketi size bu konuda oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Online olarak vize randevusu yapmanıza fırsat tanıyan iDATA şirketinin https://randevu.idata.com.tr/ linkinden ücretsiz randevunuzu alabilirsiniz. Sitede VIP başvuru seçeneği de bulunmaktadır ve bu seçenek ile birlikte başvurunuzu yaparsanız; evrak kontrolünden daha hızlı bir başvuru sürecine kadar birçok ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Tabi VIP başvuru seçeneği için 361 TL gibi bir rakamı da gözden çıkarmanız gerekiyor.

İtalya Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

İtalya vize randevu iptali için https://randevu.idata.com.tr/operations linkinden size ait bilgiler ile giriş yapmalı ve arkasından randevu iptali seçeneğini tıklamalısınız. Bu işlem sonrasında vize randevunuz iptal olacaktır.

Eğer vize randevusunun olduğu gün önemli bir işiniz çıktı ve bu yüzden randevu iptali yoluna gittiyseniz tarih değişikliği yapabileceğini de hatırlatalım. Bunlar haricinde bu panel üzerinden başvurunuzu VIP’e yükseltebilir veya ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın