Itunes & Apple ID Üyelik Kapatma

Kullanıcıların Itunes hesaplarını da Apple ID’lerini de değiştirmek, silmek ya da kapatmak için belli şekilde sıralanmış olan adımları takip etmeleri gerekmektedir. Itunes & Apple ID üyelik kapatma işlemleri genel olarak anlatılmaktadır. Ancak bazı durumlarda işlemler ülkelere göre değişimler gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda yetkililer ile iletişime geçmek en doğrusudur.

Kullanıcıların Itunes hesaplarını ve Apple ID bilgilerini silmek için farklı yöntemler izlemeleri gerekmektedir. Apple ID silmek konusunda www.apple.com adresi üzerinden yetkililer ile etkileşim kurulması istenmektedir. Kullanıcılar support bölümü üzerinden gerçekleşen işlemlerde Get Account Support kısmında tıklayarak talep edilen bilgileri verip işlemlerini sürdürebilmektedir.

Itunes & Apple ID Hesap Silme

Itunes & Apple ID hesap kapatma işlemlerinde cihazlar üzerinden hareket edilme olanağı da bulunmaktadır. Bu işlemler için ise appleid.apple.com adresinin açılması gerekmektedir. Açılan sayfada kullanıcıların sahip oldukları Apple kimlikleri ile hesap açmaları gerekmektedir. Böylece bireyler sahip oldukları aygıtları ve cihazları sıralı olarak görebilmektedir. Seçili aygıtların silinmesi işlemleri sona erdirmektedir.

Bireyler ellerinde bulunan cihazlardan Itunes silme işlemleri ya da hesap değişim işlemleri de gerçekleştirebilmektedir. Bunun için ise yine Apple kimlik bilgilerinin ve şifrenin kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanıcılar Itunes girişlerini bu şekilde yapmalarından sonra hesaplarını görüntüleyerek bilgileri üzerinde istedikleri değişimleri yapabilmektedir. İşlemlerin sona ermesinden sonra done butonuna basılması, işlemlerin kaydedilmesini sağlamaktadır.

Yorum yapın