İyzico Ödeme İptal ve İade İşlemleri

İyzico tahsilat ya da ödeme gibi işlemlerde kullanıcıları için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sistemi bir hayli pratik olan İyzico sayesinde neredeyse anında işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra firmanın sistemi iptal ve iadeler açısından da kullanıcıları için farklı alternatifler bulundurmaktadır.

Gerçekleştirilen bir tahsilatta İyzico ödeme iptali yapılabilmesi için belli kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edilmektedir. Öncelikle ödeme iptallerinde işlemin onaylanması ile başlayan günün sonuna kadar hareket edilmesi şarttır. O günün sonunda iptaller gerçekleşememektedir. İptallerin gerçekleşmesi sonrasında kartta girdi çıktı gibi bir özet de görülmemektedir. Çünkü altı çizildiği üzere bu işlem ödeme ile aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir. Kullanıcıların ödeme iptallerinde işlemler menüsüne bakmaları gerekmektedir. Hangi işlem iptal edilmek isteniyorsa menü çubuğundan o işleme gelinmesi gerekmektedir. İşlemin sağlında “İptal Et” şeklinde küçük bir buton yer almaktadır. Bu butona basılması halinde ödemeler iptal edilecektir.

İyzico Ödeme İadesi

Kullanıcılar işlemlerinden bir dün geçtikten sonra işlem menüsünde iptal etme butonunu göremeyeceklerdir. Bu neden yüzünden İyzico iade sistemi ödemelerden sonraki günlerde kullanılabilir hale gelmektedir. İadelerde de iptallerde olan adımlar izlenmelidir. İade etme butonuna basılmasından sonra ekranlarda bir tutar belirmektedir.

Beliren tutarı kullanıcıların ayarlaması mümkündür. Bu sayede ödemenin ne derecesinin iade edilmek istendiğine ödeme sahipleri karar vermektedir. İade işlemleri oldukça kısa süre içinde tamamlanmaktadır.

Yorum yapın