Kasko Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Kasko sigortası araç alımında yaptırılan sigortalardan biridir. Bu sigorta trafiğe çıkacak olan kişilerin yaptırması zorunlu olmayan ama gerekli olan sigortalar arasında yer almaktadır. Trafik sigortası gibi zorunluluğu bulunmayan bu sigortayla olası bir kaza durumunda aracın zorunlu trafik sigortası sizin zararınızı karşılamazken kasko bunu karşılamaktadır. Bu nedenle çoğu insan trafik sigortası var diye kasko yaptırmamaktadır. Bu ise kötü bir yönelim olmaktadır.

Günümüzde her gün şehirler büyümekte ve trafiğe yeni arabalar ve şoförler katılmaktadır. İnsanlar her ne kadar dikkatli olursa olsun görünmez kaza denilen olay gerçekleşerek bir kaza gerçekleşebilmektedir. Bunun için bu çağın gerekliliklerinden birisi Kasko olmaktadır. Kasko iptali de kasko nasıl yaptırılır gibi sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Aşağıda bu sorunun yanını cevaplandırmaya çalıştık.

Kasko Sigortası İptali Nasıl Olmaktadır?

Kasko yaptıran insanlar bazı durumlara bağlı olarak bu uygulamadan vazgeçmek istemektedir. Kasko sigortası iptali sorusu da bundan için kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İptal ve kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar nereye başvurup işlemi nasıl gerçekleştireceğini merak etmektedir. Bu işlem de kasko yaptırmak gibi kolay olmaktadır. Araç satılması durumunda veya araç devir durumunda kişilerin sahip oldukları kaskoları da iptal ettirmesi gerekmektedir. Her yeni bir araç için ayrı kasko durumu bulunmaktadır.

Kasko poliçesi iptali araç sahibi vefat ettiyse de iptal olmaktadır. Bu gibi durumlarda sigorta şirketi poliçenin iptal işlemini gerçekleştirir ve kalan gün sayısını da primi hesaplayarak ödeme yapar.

Yorum yapın