Kimlik Randevu İptal

Bilindiği üzere yeni kimliğe geçiş sağlama sürecindeyiz ve henüz kimliğini yenilemeyen milyonlarca vatandaşımız bulunuyor. Kimlik yenileme işlemleriniz için randevu almadan ilgili kuruma giderek halledebilmeniz mümkündür; ama ciddi bir yoğunluğun olabileceği göz önüne alınarak randevu alınması tavsiye edilir. Kimlik randevu iptal işlemlerini halletmeden önce randevu nasıl alınır? Bu konuyu ele alalım.

Kimlik Randevu Nasıl Alınır?

Kimlik randevusunu online olarak nasıl alabileceğinizi anlatmadan önce ALO 199 hattını arayarak randevu işlemlerinizi kısa bir süre içerisinde halledebileceğinizi söyleyelim. Online olarak randevu alacaklar ise https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine giriş yapmalı ve sonrasında size verilen bir uyarı ekranı çıkacaktır. Bu uyarıyı kabul ediyorum diyerek randevu ekranına ulaşabileceksiniz. Burada sizden kişisel bilgileriniz istenilecektir ve bu bilgileri yazdığınız takdirde randevunuzu da almış olacaksınız.

Kimlik Randevu İptal Nasıl Gerçekleşir?

Kimlik randevu iptal işlemlerinizi ALO 199 hattından minimum süre içerisinde halledebilirsiniz. Online olarak randevu iptali için yukarıda verdiğimiz linki aynı şekilde açın ve bu sefer yukarıda ki menülerden randevu durumu seçeneğini tıklayın. Buradan giriş yaparak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, bazen sistemin yoğunluktan kaynaklı olarak çökmesidir. Bu durumlarda bir süre beklemeli veya 199 numarasını tercih etmelisiniz.

Kimlik Randevu İptal Edilmezse Ne Olur?

İptal işlemlerinin randevu saatinden yarım saat önce iptal edilmesi gerekir. Eğer iki sefer randevunuzu iptal etmezseniz 1 ay süresince randevu alamayacaksınız.

Yorum yapın