LinkedIn Üyeliği Nasıl Silinir ?

LinkedIn online sektörde profesyonel bir kullanıcı kitlesine sahip olan paylaşım platformudur. Sistemin ilk olarak 2002 yılında kurulduğu bilinmektedir. Ancak sitenin açılması ve kullanıcılarına hizmet vermeye başlaması 2003’te gerçekleşmiştir. Bireyler LinkedIn sayesinde kendi meslek grupları ya da farklı meslek grupları ile iletişim kurarak istedikleri bilgilere erişim sağlayabilmektedir.

Kullanım açısından oldukça kolay olan site, mobil versiyonlarını da bulundurmaktadır. Bireyler LinkedIn üyelik silmek için mobil girişlerinden sonra da hareket edebilmektedir. Ancak bu alanda genellikle bilgisayarlı girişlerin tercih edildiği görülmektedir. Kullanıcılar LinkedIn platformu üzerinden açmış oldukları hesapları kapatmak için sitede son kez oturum açmak zorundadır.

LinkedIn Hesabı Nasıl Kapatılır?

LinkedIn hesap kapatma işlemleri kullanıcıların LinkedIn adresine olan erişimlerinin tam manası ile sona ermesini sağlamaktadır. Bu bağlamda diğer kullanıcılara verilen tavsiyelerin silineceğinin de bilinmesinde yarar vardır. Kullanıcılar sitedeki ayarlar ve gizlilik bölümünden hesaplarını kapatabilmektedir. Unun için hesap kısmındaki hesap yönetimi linki açılmalıdır. Sonraki adım ise hesabın kapanmasını sağlayan asıl adım olduğunun fark edilmesi gerekmektedir.

Linkedln hesap silme linki https://www.linkedin.com/psettings/account-management/close-action-needed adresinde belirtilen adımları takip ederek kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar LinkedIn üyelik iptali için açmış oldukları sayfada LinkedIn hesabınızı kapatma bölümünü bulmalıdır. Bu bölümün yan kısmında değiştir butonu bulunmaktadır. Değiştir butonuna tıklayan kullanıcılara hesaplarının neden kapatmak istedikleri sorulmaktadır. Gerekli bir neden belirten bireyler ileri tuşuna basmalıdır. Sonrasında ise LinkedIn hesap şifrelerini tekrar giren kullanıcılar hesaplarını kapatmış olmaktadır.

Yorum yapın