Medical park randevu iptal

Medical park randevu iptal etmek isteyenler alınan randevuya gitmeden önce bu işlemi gerçekleştirmek zorundadır. Medical Park Hastanesinden tedavi olmak amacı ile randevu oluşturan hastalar bu randevu taleplerini iptal etme hakkına sahiptir. Randevu iptal talebinin yerine getirilmesi iki şekilde söz konusu olur. Hastaneye ait iletişim numarasını aramak kaydı ile iptal yapılabilir. Ya da hastanenin e-randevu sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Medical Park Hastanesi Türkiye genelinde 12 ilde 21 hastane ile hizmet veren önemli bir sağlık kuruluşu. Bu kuruluşun hastanelerinden alınacak randevular ile tedavilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak herhangi bir nedenle alınan randevuya gidilmesi söz konusu değilse iptal işlemi yapılır. İptal yapabilmek için birtakım işlemleri yapmalısınız. Öncelikle hangi hastaneden ve hangi doktordan randevu almış iseniz iptali de o hastane üzerinden yapmak gerekir.

Medical park randevu iptal

Medical Park Telefonla Randevu İptali

Medical park randevu iptal etmek isteyenler randevu alınan hastaneye ait iletişim numarasını aramak suretiyle bu işlemi gerçekleştirebilir. Telefon ile randevu iptali için;

 • Öncelikle hastaneye ait 444 44 84 numaralı telefon aranır,
 • Telefona çıkan hastane danışmanına daha önce alınan randevu bilgileri iletilir,
 • Alınan randevu hizmetinin neden iptal edildiği bilgisi verilir,
 • Randevu alma esnasında size verilen randevu numarası istenir,
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası talep edilir,
 • Randevu işleminin iptal edilmesi ile işlem tamamlanır.

Burada önemli olan randevu saatinin ve gününün gelmemiş olmasıdır. Randevu saati geldikten sonra iptal etmenin bir anlamı olmayacaktır. Randevu ne kadar erken iptal edilir ise hastane açısından ve diğer hastalar açısından o derece iyi olur. Medical park randevu iptal işlemi telefonla gerekli bilgiler verilerek böylece yapılmış olur. İptal edilen randevu artık hükümsüz kalır.

Medical Park Online Randevu İptali

Randevu almak için www.medicalpark.com.tr/e-randevu adresine giriş yapılır. Bu adresteki yönlendirmelere göre seçilen hastane ve hekimden randevu talebi oluşturulur. Yapılan işlem neticesinde sisteme kaydettiğiniz cep telefonuna gerekli tüm randevu bilgileri gelir. Bu bilgiler ile hastanedeki randevunuza gidebilirsiniz. Ancak çeşitli nedenlerle randevuya gitmemeniz gerekir ise iptal işlemi yapmak durumunda kalırsınız.

Hastaneden alınan randevunun online sistem üzerinden iptal edilmesine yönelik olarak yapılması gereken işlemler sırasıyla;

 • Medical park randevu iptal işlemini yapabilmek için hastanenin internet sitesi olan www.medicalpark.com.tr/e-randevu-iptal adresine giriş yapmak gerekir,
 • Giriş kısmında bulunan T.C. Kimlik Numarası kısmına 11 haneli kimlik numarasını giriş yapınız,
 • 12 İlde bulunan 21 hastaneden randevu talebini iptal etmek istediğiniz hastaneyi seçiniz,
 • Randevu numarası kısmına daha önce almış olduğunuz randevu numaranızı yazınız,
 • Alt kısımda kırmızı buton şeklinde olan randevuyu iptal et butonunu tıklayınız,
 • Randevu iptal işleminiz başarı ile tamamlanacaktır.

Randevularınızı kolaylıkla bu şekilde iptal edebilirsiniz. Randevu alırken ve iptal ederken dikkat etmeniz gereken en önemli şey randevu yaptığınız işleme ait giriş bilgilerini doğru yapmaktır. Emin olmadan hastane randevusu almamak gerekir. Doğru alınmayan ve zamanında iptal edilmeyen randevular başka hastaların hakkını gasp etmek anlamına gelir.

Yorum yapın