Medicana Randevu İptal

Medicana randevu iptal etmenin birkaç yolu vardır. Medicana Hastanesi’nde randevu almak kadar herhangi bir sebepten dolayı gidemeyeceğiniz randevularınızı iptal etmeniz de oldukça kolaydır. Dilerseniz çevrimiçi kanalları kullanarak dilerseniz de telefonla arama gerçekleştirerek hastane randevunuzu pratik bir şekilde iptal edebilirsiniz.  Randevunuzu iptal etmek için hastaneyi arayamazsanız, Medicana resmi websitesi aracılığıyla yazılı bir iptal bildirimi de gönderebilirsiniz.  Tüm diğer hastaneler gibi Medicana Hastanesi de genellikle sabah ve öğleden sonra saatlerinde yoğun bir çalışma temposuna sahiptir. 7/24 hizmet veren Medicana çağrı merkezini akşam veya hafta sonu randevunuzu iptal etmek için arayabilir ya da site üzerinden form doldurabilirseniz, işleminizi gerçekleştirmek için bekleme süreniz ve geri bildirimlerin size ulaşması daha hızlı olabilir.

Medicana Randevu İptal

Medicana Randevu İptal Etme Yöntemleri

Medicana Hastanesi’nden herhangi bir sağlık sorununuz için randevu aldınız, fakat gidemiyorsanız 0850 460 6334 numaralı telefondan hastanenin randevu hattını arayabilirsiniz. Telefona çıkan çağrı merkezi görevlisi ile görüşerek randevunuzu pratik bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Medicana randevu iptal etme yöntemleri başlığında yer alan bir diğer yol ise hastanenin websitesini kullanmaktır. Hastaneden ihtiyaç duyduğunuz polikliniğe randevu aldığınızda size bir randevu numarası tanımlanmaktadır. Randevu iptal işlemi sırasında sizden bu randevu numarası talep edilmektedir. İptal ekranına randevu numaranızı, T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra, randevu aldığınız Medicana hastane şubesini seçmeniz gerekir. Sonraki başlıkta ise randevunuzu iptal etme nedeninizi açıklamanız talep edilmektedir.  Sizden istenilen bilgileri tam ve doğru bir şekilde ilgili kısımlara ekledikten sonra sağdaki “iptal et” sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bu noktada yıldızla işaretlenmiş olan bu yerleri doldurmanız zorunludur. Aksi takdirde randevunuz eksi bilgi paylaşımı gerekçesiyle iptal edilemeyebilir. Bu işlemler sonrasında randevunuz iptal edilecek ve sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Medicana Randevu İptal Etmenin Faydaları

Randevunuzu iptal etmeniz gerekirse, en kısa sürede Medicana çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz ya da hastane websitesindeki formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde gidemeyeceğiniz durumlarda randevuları iptal etmeniz, sizin yerinize açılan randevu saatinde başka hastaların muayene olabilmelerini sağlayabilirsiniz.  Medicana Hastane randevu iptal etmenin faydaları arasında bakıma ihtiyacı olan başka bir hasta tarafından kullanılabilecek bir zaman aralığı açmanız ilk sırada yer alır. Bu, bakıma ihtiyacı olan hastaların gerekli tedaviye mümkün olan en kısa sürede ulaşabilmelerini sağlamaya yardımcı olur.

Medicana Hastane randevusu iptalini en az 24 saat öncesinde yapmanız durumunda herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak, planlanan randevunuzdan sonraki 24 saat içinde iptal ederseniz, sizden belirli bir ücret alınabilir. Gidilemeyen randevuların iptal edilmesi, hastane ve doktorlar açısından da oldukça önemlidir. Zamanında gerçekleştirilen iptal işlemi neticesinde yeni bir planlama yapılma aşaması da sekteye uğramayacaktır. Medicana randevu iptal etmek için ne kadar erken ararsanız, randevunuzun yeniden planlanma olasılığı o kadar artar.

Yorum yapın