Mepaş Abonelik İptali

Ülkemizde ister Mülk sahibi ister kiracı olun, yeni evinize taşınırken eski elektrik aboneliğinizi iptal edip, faturayı kendi adınıza almanız zorunludur. Mepaş elektrik, Aksaray, Karaman, Konya, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir illerine servis sağlayan görevli elektrik şirketi olarak faaliyetlerinde müşterilerine açık, anlaşılır bir şekilde yardımcı olmaktadır. Mepaş abonelik iptali nasıl olur, hangi belgeleri ve bilgileri isterler gibi sorularınız varsa bu yazımızda sizlere açıkça anlatmaya çalıştık.

Mepaş Abonelik İptali

Mepaş Elektrik Aboneliği İptali

Yeni bir taşınmadan evvel şu anda ikame ettiğiniz elektrik aboneliğinizi iptal ettirmeniz gerekir. Eğer bu işlemi yapmazsanız sizden sonra evi satın alan ya da kiracı olan kişi elektrik kullanımında ödenmemiş faturalardan siz sorunlu tutulursunuz. Eğer böyle olumsuz durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız o zaman aboneliğinizi iptal ettirmeli yani sonlandırmalısınız.

Evinizi veya iş yerinizi tahliye etme kararı aldığınızda gerekli belgeleri toplayarak MEPAŞ Elektriğe abonelik iptal başvurusunda bulunmanız gerekir. Evinizin/iş yerinizin elektrik kapatma talimatını başvuru yaptığınız tarihten itibaren 14 iş günü sonrasına kadar karar verme hakkınıza sahipsinizdir. Bunu bir örnekle açıklamamız gerekirse ayın 1’inde başvuru yaptıysanız elektriğinizin kapanma tarihi en geç ayın 15’i olacak şekilde yapmalısınız.

Mepaş Abonelik İptal İşlemlerini Nerede Tamamlarız?

Mepaş abonelik iptali işlemlerini Meram/Mepaş Elektrik müşteri merkezlerinde tamamlarsınız. Mepaş Elektrik’in toplam 61 ilçede müşteri merkezi vardır. Size en yakın müşteri merkezini Mepaş Elektrik’in resmi internet adresinden veya 444 8 186 numaralı çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Müşteri merkezinde abonelik iptal işlemelerinizi daha kısa sürede beklemeden hal etmek istiyorsanız önceden randevu almanızı öneririz. Randevu almak için Mepaş Elektrik’in internet sitesinden veya 444 8 186 numaralı müşteri çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sizden istenen tek şey belgelri hazırlamak ve randevu saati müşteri merkezinde hazır bulunmanızdır.

Mepaş Abonelik İptali İşlemlerini Kimler Yapabilir? Zorunlu Belgeler Hangileridir?

Mepaş abonelik iptalinde sadece fatura üzerinde ismi yazan kişi ya da firma yetkisi tarafından yapılmaktadır. İptal başvurusu sırasında başka biri adına işlem yapacaksanız mutlaka tasdikli vekaletname alınmalı ve bu belge başvuru esnasında görevli kişiye gösterilmelidir.

Mepaş abonelik iptali sırasında abonelerden istenen belgeleri mesken ve iş yeri olarak 2 farklı şekilde açıklamamız size süreçte daha hızlı olmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Mesken (Ev) Aboneliği İptal İşlemleri;

  • Son aya ait elektrik faturanız
  • Resmi kimlik belgesi ve fotokopisi
  • Güvence bedelini geri alabilmeniz için herhangi bir bankada size ait bir banka hesap numarası (IBAN)

Ticarethane (İş yeri) Aboneliği İptal İşlemleri;

  • Son aya ait bir elektrik faturası
  • Güvence bedelini geri alabileceğiniz ve size ait herhangi bir bankadan banka hesap numarası (IBAN)
  • Yetkili olan kişinin resmi kimlik belgesi ve fotokopisi
  • İş yerinize ait yetki belgesi (veya vekaletname) imza sirküleri

Mepaş abonelik iptali sırasında daha önce sizden alınan güvence bedeli, iptal işlemlerinin ardından belirtmiş olduğunuz hesaba yatırılmaktadır. Abonelik iptal işlemlerinde sizden istenen belgeleri temin edip görevli personele vermeniz halinde iptal süreciniz başlamaktadır. Abonelik iptal olduğuna dair bilgilendirmeler şirket tarafından belirtilen iletişim adresine yapılmaktadır.

Yorum yapın