Messenger Üyeliğini Silme

Messenger, kullanıcıların internet üzerinden birbirileri ile mesajlaşıp haberleşmelerini sağlayan bir chat uygulamasıdır. Uygulama kullanıcılar arasında online olarak sohbet etmek imkanı tanımaktadır. Bunun yanı sıra görüntülü olarak konuşulma olmağı da sunan Messenger, böylece anlık haberleşme konusunda kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılar artık sistemin avantajlarından istifade etmek istemediklerinde Messenger üyelik silme işlemlerini yerine getirebilmektedir. Bu sayede kullanıcıların hesaplarındaki arkadaşları ile iletişimleri tam olarak kesilebilmektedir. Ancak hesap silme işlemlerinin tamamlanması ortalama 60 gün sürmektedir. Bireyler taleplerini iletmelerinden sonra Messenger adreslerine giriş yaparak işletişi iptal etmiş olmaktadır. Bu durum Messenger adreslerine yeniden iptal talebi gönderilmesini zorunlu kılmaktadır.

Messenger Hesapları Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar Messenger hesap kapatmak için sisteme üye olarak giriş yapmak zorundadır. Üye girişlerinden sonra ise hesap kapatma linki olan; http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 adresine tıklanmalıdır.

Bu aşamadan sonra gerçekleştirilecek olan işlemler kullanıcıların hesaplarını silmelerini sağlamaktadır. Kullanıcılar güvenlik açısından sitenin istediği kodları onaylamalıdır. Bunun için; mail adresleri, cep numarası gibi seçeneklerin tercihi mümkündür.

Messenger hesap silme işlemlerinde güvenlik kodu aşamasından sonra atılması gereken sadece birkaç adım kalmış demektir. Kullanıcılar sitede açılan sayfanın alt kısmındaki ileri bölümüne tıklayarak sonraki aşamaya geçiş yapabilmektedir. Son adımlara yaklaşıldıkça site, kapanma nedeni istemektedir. Bireyler bu aşamada bir neden seçerek bitti butonuna basmalıdır. Sonrasında hesaplar 60 gün dondurulacak site sonunda ise kapanacaktır.

Yorum yapın