Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 Günlük Hava Tahmini

Bireyler, e – Devlet Kapısı sayesinde farklı hizmetler alabilmektedir. Kullanımlarına 2008 yılında başlanan e – Devlet Kapısı hizmet sunumlarında kendini oldukça geliştirmiştir. Bu sayede sistem içerisinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporu elde edilmesi de mümkündür. Sistem kullanımı diğer sorgulama olanaklarından daha basit şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca alt kısımda verilen linkten açılacak sayfada sol menüde; deniz sıcaklıkları, günlük hava tahminleri ve dış merkezlerin hava tahminleri de yer almaktadır.

Hava tahminleri için resmi veri alımlarında verilen linklerin çalışması, ancak kullanıcıların sisteme üye olarak giriş yapmalarından sonra gerçekleşmektedir. Sistemin çalışabilmesi için bilgisayarlı bağlantıların kullanımı şart değildir. Bu alanda bireyler mobil olarak görülen cihazları üzerinden de sisteme giriş yapabilmektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmini hizmetlerinde sonuçlar, sisteme giriş yapılma saatine göre alınan güncek verilerden oluşmaktadır. Böylece e – Devlet Kapısı, vatandaşlara en net hava tahmin raporlarının sunumlarını yapabilmektedir. Üstelik bireyler anlatılacak şekilde hareket ederek farklı merkezlerin hava tahmin raporlarını da görüntüleyebilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Sistemi

Hizmet açılımlarında sayfada bir il gözükmektedir. Bireyler farklı merkezler için var olan ikin yan kısmında bulunan ok işaretine tıklamalıdır. Sonrasında ise hava durumunun öğrenilmek istendiği şehir merkezinin üzerine tıklanmalıdır. Bu işlem hava tahminlerinde otomatik bir değişim gerçekleşmesini sağlamamaktadır. Otomatik güncelleme için mavi bir buton olarak hazırlanan “Değiştir” tuşuna tıklanması gerekmektedir. Böylece bireyler ülkemizde yer alan herhangi bir merkezin 5 günlük hava tahmin raporlarını ekranlarında görüntüleyebilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmini için e – Devlet Kapısı üzerinden kullanılacak link https://www.turkiye.gov.tr/5-gunluk-hava-tahmini olarak açıklanmaktadır. Linke tıklayan kullanıcılar doğrudan e – Devlet Kapısı giriş sitesini açabilmektedir.

Yorum yapın