MHRS Randevu İptal Etme

MHRS, teknolojinin nimetlerinin artması ile birlikte hayatımıza giren ve Türkiye’nin tüm illeri için randevu alma veya MHRS randevu iptal etme seçeneklerini vatandaşa sunan online platformdur. MHRS haricinde telefon üzerinden de randevu alınabilir. Peki MHRS randevusu nasıl alınır?

MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS randevu almak için hastanerandevu.gov.tr ziyaret etmeniz gereken sitedir. Siteye giriş sağladığınızda sağ menülerde yer alan “Randevu al” butonuna tıklayınız. Gelen ekran randevu almanız için sizden istenilen bilgilerin yer aldığı ekrandır. Bu ekranda kimlik numaranız ve MHRS şifreniz sizden istenilir. Bu bilgiler ile siteye giriş sağladıktan sonrada randevu ekranına ulaşabileceksiniz. Burada bulunduğunuz ili seçebilir ve hangi hastane, hangi bölüm, hangi doktor ve hangi saat gibi spesifik bilgilere göre randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS Randevu Nasıl İptal Edilir?

Randevunuzu iptal etmek için eminiz ki geçerli sebepleriniz vardır ve MHRS randevu iptal etme için hastanerandevu.gov.tr adresine tekrar giriş sağlıyoruz ve burada sağ üst bölümde randevu geçmişi sekmesini göreceksiniz. Buraya tıkladığınız takdirde randevularınız burada görünecektir. İptal etmek istediğiniz randevunun hemen yanında randevu iptal seçeneği bulunur. Bu seçeneği tıkladıktan sonra randevunuz sistem tarafından iptal edilecektir.

Eğer MHRS sistemi size zor geliyor ise alo 182 hattını arayabilir ve buradaki yetkililer ile irtibat kurduktan sonra hangi bölüme gitmek istediğinizi belirtebilir ve size uygun tarih için randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum yapın