MHRS Randevu Nasıl Alınır ve İptal Edilir?

Sağlık sorunu olan vatandaşlar için randevu alma işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayan MHRS hastane randevu sistemi üzerinden bu yazımızda nasıl randevu alınacağına ve iptal edileceğine değineceğiz.

Sağlık bakanlığı tarafından randevu işlemlerinde oldukça kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulan MHRS randevu sistemi sayesinde dilediğiniz hastaneyi, bölümü, saati ve hekimi seçerek randevu alabilir ve almış olduğunuz randevu planınız değiştiği takdirde iptal edebilirsiniz.

MHRS yani Merkezi Hekim Rаndevu Sistemi; ülkemizdeki vatandaşların Bakanlığa bağlı 2.ve 3. basamak hastaneler ile ağız diş sağlığı merkezleri için alo 182 hattını arayarak operatörlerden ya da internet sitesi üzerinden randevu alabilecekleri bir sistemdir.

MHRS Online Hastane Randevu Nasıl Alınır?

İnternet sitesi (hastanerandevu.gov.tr) üzerinden MHRS sisteminde eğer ilk defa giriş yapıyorsanız her vatandaş için ayrı bir hesap açılmaktadır. Bu konuyla ilgili site üzerinden gerekli adımları takip ederek kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açma işlemini tamamladıktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak Kimlik numaranız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Sonrasında hastane,bölüm,hekim ve tarih tercihlerinizi girerek randevu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Aile bireylerinden herhangi birine randevu almak istiyorsanız onlar için de site üzerinden kimlik bilgileri ile ayrıca bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

MHRS Telefondan (182) Hastane Randevu Nasıl Alınır?

MHRS sisteminden randevu alma işlemini internet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi telefondan da gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaşlar kimlik numaraları ile randevu alabilir.

MHRS E-devlet Hastane Randevu Alma

E-devlet sitesi/uygulaması üzerinden de hastaneden randevu alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT ‘den almış olduğunuz e-devlet şifreniz ile Sağlık Bakanlığı sekmesinde bulunan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) hizmeti üzerinden hastane randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS Hastane Randevu Nasıl İptal Edilir?

MHRS hastane randevu sistemi üzerinden almış olduğunuz randevuyu, randevuya 20 dakika kalana kadar iptal etme şansınız bulunmaktadır. İptal etme işlemini gerçekleştirmek için MHRS randevu sayfasına kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra randevu geçmişi kısmına girerek iptal etmek istediğiniz randevuda ki “İPTAL ET” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Hastane randevusunu iptal etmek için ayrıca ALO 182 MHRS hattını telefonla arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın