N11 Ürün Siparişlerinin İptali

N11 son yılların en popüler internet alışveriş mağazalarından biridir. İçerisinde binlerce firma olan adreste hemen her şeyin satın alınması mümkündür. Ancak satın alınan ürünlerin bazı durumlarda iptal edilmesi gerekebilmektedir. Bu gibi durumlar ortaya çıktığında kullanıcılar ürünlerinin durumlarına göre hareket ederek iptal ve iade gibi işlemler gerçekleştirebilmektedir.

Kullanıcılar için N11 sipariş iptali yamanın ilk şartı siparişlerin bölümüne girmekten geçmektedir. Sitede bulunan mağazaların siparişleri onaylama hızları birbirine göre farklı sürelerden oluşmaktadır. Site üyeler, henüz mağaza tarafından onaylanmamış olan siparişleri anında iptal edebilmektedir. Bu durumda olan birden fazla siparişin iptali için ise hesaplar kısmından mevcut sipariş bölümünde yer alan iptal et butonuna basılmalıdır.

N11 Sipariş İptalinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların N11 sipariş iptal etmek konusunda bir diğer yöntemleri mağazanın ürünü onaylamasından sonra ortaya çıkmaktadır. Mağaza onay vermesine karşın sipariş henüz kargoya verilmemişse yine aynı yöntem ile iptal edilebilmektedir. Bunun için de hesap bölümündeki mevcut siparişlerin iptali linkine tıklanması gerekmektedir.

Kargoya verilmiş olan ürünler üzerine gönderilen iptal talepleri mağazalar tarafından reddedilmektedir. Bu durumlarda artık N11 iade işlemleri kullanılmalıdır. Bireyler ürünü hiçbir şekilde istemiyorlarsa kargoyu teslim almama haklarını kullanabilmektedir. Böylece ürün satış mağazasına geri gönderilmektedir. Gönderimin gerçekleşmesinin ardından ise değişen süreler içerisinde ürünlerden alınan ücretler, alınma yöntemine göre müşterilere eksiksiz olarak iade edilmektedir.

“N11 Ürün Siparişlerinin İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın