Nakil İptal Etme

Telefon Hattı Taşıma

Telefon Hattı Taşıma hizmeti sektörde bulunan GSM operatörleri arasında numaranın aynı kalması kaydıyla yapılan operatör değişikliği hizmeti. Kullanılan operatörden memnun olmayan müşteriler tarafından başka bir operatöre geçiş yapılması mümkün kılınmıştır. Bu hizmeti kullanırken mevcut numaranın değiştirilmesine gerek yoktur. Telefon hattı değiştirme hizmetini kullanan oldukça fazla insan bulunmakta. Bu insanlar birçok değişik nedenlerden dolayı hatlarını değiştirme taleplerinde bulunmakta.

Telefon hattı taşımaya karar veren kişiler gerekli başvuru işlemlerini yaptıktan sonra geçiş yapmak istedikleri operatörlere geçiş yapabilmekte ve kendi numaralarını bu operatörlerde kullanabilmekte. Bu hizmeti kullanmak isteyen ve başvuru yapan insanların bu hizmeti almaktan vazgeçmeleri mümkün mü? Bu konu birçok insanın kafasını kurcalayan bir konu. Geçiş yaptıktan sonra bu işlemi durdurmak mümkün mü? Bu konularda gerekli açıklamaları yapmaya çalıştık.

Nakil İptal Etme

Nakil İptal Etme

Nakil İptal Etme işlemi genel olarak internet hizmetlerinde daha çok kullanılmakta. Ancak telefon hattı taşıma başvurusu yapılmış ise bu başvurunun da iptal edilebilmesi mümkün. Ancak bu nakil hizmetini iptal edebilmek için başvuru yapılan yeni operatöre geçilmemiş ve hizmet alınmaya başlanmamış olması şart. Aksi taktirde yeni GSM operatörü kullanılmaya başlanmış ise yeniden hattı taşıma işlemi yapılması gerekir. Bu nedenle hat taşıma işlemlerinde iyi düşünüp doğru karar verildiğinden emin olunması en iyi yol.

Nakil edilen veya edilmek istenilen internet hatları ise cep telefonlarına göre daha geç işlem yapılan şeylerdir. Bu nedenle cep telefonu nakillerine göre internet nakillerinde daha fazla vakit var iptal işlemi için. Nakil iptal edildiğinde eski operatörden almış olunan hizmet alınmaya devam edecektir. Bu nedenle iptal işlemi yapılan yeni operatör kullanılmamış olursa herhangi bir ücret ödenmesi de gerekmez. Yani nakil iptal etme işlemi daha çok internet hizmetlerinde kullanılmaktadır denilebilir.

Nakil İptal Etme işlemi yapılan cep telefon numarası sim kartı yeniden eski operatör tarafından aktif hale getirilir ve kullanıma açılır. İptal işlemi yaptıran kişinin başka bir işlem yapmasına gerek kalmaz. Ancak sim kart çıkartılmış ve zarar verilmiş ise kartın yenilenmesi gerekir.

Nakit İptal Etme Ücretli mi?

Cep telefonlarında nakil işlemleri ücretsiz olarak yapılır. Birçok operatör nakillerde herhangi bir ücret almaz. Ancak bağlı bulunan operatör iptal edildiği anda kullanmış olunan fatura tutarını size yansıtır. Ancak nakil işlemi iptal edildiği zaman eski operatör tarafından herhangi bir ek ücret yansımaz. Bunun yanında geçilmek istenilen operatör ile ilgili olarak herhangi bir konuşma süresi olmamış veya kullanım gerçekleşmemiş ise bir ücret söz konusu olmaz.

Ya da daha basit bir anlatım ile Nakil İptal Etme işlemi yapıldığı an itibari ile yeni operatöre henüz geçiş sağlanmamış ise bir ücretlendirme söz konusu olmaz. Tüketici olarak belirli sürelerde iptal etme hakkı her zaman var. Bazı durumlarda kampanyalardan faydalanma da söz konusu olabilir.

Yorum yapın