Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir ?

Bu yazımızda sizlere netflix hesabınızı (üyeliğinizi) iptal etmek sonlandırmak için neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Netflix hesabınızdan çıkış yaparak ya da uygulamayı silerek hesabınızı iptal edemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Hesabı iptal etmek ve üyeliğinizi sonlandırmak için aşağıda bulunan bağlantıları tıklayabilirsiniz.

Netflix Üyeliği Aboneliği Kapatma

Yayın planları: Hesap sayfanızda Üyeliği İptal Et düğmesini seçin.
DVD planları (sadece ABD): Hesap sayfanızdan DVD planınızı iptal edin öğesini seçin.

Eğer hesabınızı iptal seçeneğine erişemiyorsanız, hesabı faturalama şirketinizden üzerinden iptal etmenizi sağlayacak bir bağlantı ya da iletişim talimatları ile karşılaşacaksınız.

Netflix üyeliğinizi erken iptal etmeniz halinde mevcut fatura döneminin sonuna kadar hesabınızdan faydalanarak netflix izlemeye devam edersiniz. Üyeliğinizi yeniden başlatmadığınız sürece herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Hesabın kapanacağı tarihi öğrenmek için hesap sayfanızda bulunan faturalama ayrıntıları bağlatısını ziyaret edebilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal ettikten sonra yeniden hesabınızı başlatmak içinse hesap sayfanızdan Netflix hesabınızı yeniden başlatın bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Netflix hesabınızın ne zaman kapanacağını öğrenmek için Hesap sayfanızda bulunan faturalama ayrıntıları linkine tıklamanız gerekmektedir. Hesabınız kapandıktan sonra 10 ay gibi bir süreyle izleme etkinliğiniz saklanmaktadır, bu süre içerisinde geri dönmeniz halinde üyeliğinize kaldınız yerdem devam etme imkanınız bulunmaktadır. Yine aynı şekilde önerileriniz, puanlarını ve hesap ayrıntılarınız da 10 ay gibi bir süreyle saklanmaktadır. Kapanma işlemi sonucunda hesabınızı yeniden başlatmadığını süre boyunca üyelik ücreti alınmaz. İptal ettiğiniz andan itibaren faturalama dönemi bitmediyse, hesabınız kapanana kadar izlemeye devam edebilirsiniz.

Eğer posta yolu ile DVD ya da Blu-ray disk alımı yaptıysanız, diskler için ek ücret ödememek amacıyla hesabınızın kapanmasından itibaren 7 gün içerisinde Netflix’e iade edilmesi gerekmektedir. Hesabınız askıdayken hesabınızı kapattığınız takdirde kapama işlemi hemen gerçekleşir ve netflix izleyemezsiniz. Bu süreçte hesabınızı yeniden başlattığınız an ücret tahsil edilir.

Hesabınızı iptal ettiğinizde eğer ki hediye kartı ya da promosyon bakiyeniz varsa kullanıldıktan sonra iptal işlemi gerçekleşir. Bakiyenizde kalan hizmet süreniz kadar izleme işlemlerini gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Bakiye bitimi sonrasında iptal işlemi geçelir hale gelir.

Kapanmış bir netflix hesabınızla yeniden başlama yapmak için https://netflix.com/YourAccount linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yorum yapın