Nevşehir Seyahat Bilet İptali ve İadesi

Nevşehir Seyahat bilet alımları konusunda uzun zamandan bu yana web sitesi üzerinden de gelişmiş hizmet sunumları yapmaktadır. Bu sayede bilet rezervasyonları için de satın alma işlemleri için de herhangi bir acenteye gidilme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bilet alımlarından sonra iptal, iade ve değişimler açısından belli kısaslara göre hareket edilmektedir. Firma, bu konuda 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’na göre hareket etmektedir.

Nevşehir Seyahat Bilet İade İşlemleri

Bireylerin Nevşehir Seyahat bilet iptali kapsamında iade alabilmeleri için sefer saatine ne kadar kalmış olunduğuna bakılmaktadır. Bu kapsamda müşterilerin iade alabilmelerinin şartı sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar iade başvurusu yapmalarıdır. İade taleplerinde alınan biletin de acenteye götürülmesi istenmektedir. Bilete dair bir çıktı bulunmuyorsa internet üzerinden alımlar neticesinde gelen bilgiler yetkililerle paylaşılmak zorundadır.

Nevşehir Seyahat bilet iadesi 24 saat öncesine kadar yapılan başvurularda paranın da iade edilmesi ile sonuçlanmaktadır. Ancak ilgili kanun 24 saatin altındaki zaman dilimlerinde para iadesi yapılmasını zorunlu kılmamaktadır. Müşteriler, sefer zamanından 12 saat öncesine kadar da iptal talepleri ile acentelere gelebilmektedir.

Bu koşul altında biletler iptal edilmesine karşın ücretlerin geri ödemesi yapılmamaktadır. Firma, 12 saatlik zaman dolayısı ile iadeler yerine var olan biletleri açık bilete dönüştürmektedir. Açık biletler altı ay içinde istenen bir seferde değerlendirilebilmektedir.

Yorum yapın