NVİ Randevu İptali

NVİ, Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısaltmasıdır. NVİ ile T.C. vatandaşları sürücü belgesi, pasaport, T.C. kimlik kartı, adres kayıt işlemleri için randevu almaktadır. Ayrıca randevu.nvi.gov.tr sitesinde randevu al, randevu durumu, başvuru durumu, pasaport talep formları, başvuru ücretleri kategorileri yer almaktadır. Bu kategoriler üzerinde bir çok nüfus ve vatandaşlık işlemleri gerçekleştirilebilir. NVİ üzerinden alınan randevular iptal edilebilmektedir.

NVİ randevu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) alınabilinmektedir. Vatandaş Etkileşim Merkezi olarak adlandırılan Alo 199 üzerinden ve https://alo199.nvi.gov.tr resmi web sitesi üzerinden de randevu işlemleri ve nvi randevu iptal işlemleri yapılabilmektedir.

NVİ üzerinden alınan randevulara gidilmemesi durumunda aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alamama cezası bulunmaktadır. NVİ randevu iptali randevu tarihinin en az iki gün öncesinden Alo 199 çağrı merkezinin aranarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sistem mağduru olmamak ve olumsuz etkilenmemek için randevu tarihlerinin takip edilmesi gerekmektedir. NVİ randevuları ile ilgili yapılacak değişiklikler en az 2 gün öncesinden yapılmalı ve NVİ randevu iptal etme işlemi Alo 199 çağrı merkezi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr/ resmi web sitesi içerisinde T.C. kimlik kartı, pasaport, ehliyet ve adres kayıt işlemleri hakkında merak edilen tüm sorunların yanıtı yer almaktadır.

“NVİ Randevu İptali” üzerine 5 yorum

Yorum yapın