Obilet İptal, Değişiklik ve Erteleme İşlemleri

Otobüs firmalarının tek tek aranması uzun vakit alabilmektedir. Kısa ve pratik çözümler ile tüm seferleri tek bir ekranda toplayan aracı siteler büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Müşterilerine kaliteli ve hızlı hizmet vermek amacıyla kurulan Obilet otobüs biletleri firması da büyük ilig toplamıştır. Kısa sürede milyonlarca kişiye hitap etmeyi başarmış ve ilgi görmüştür. Ülkemizde hizmet veren tüm firmaların bilet ve satışlarını kapsayan yapıları beğeni toplamıştır. Otobüs seferlerini sıralayan ve kolay bir ara yüze sahip olan kuruluşta değişiklik ve iptal işlemleri de yapılabilmektedir. Obilet bilet iptali için hızlı bir ara yüz hizmeti ve kolaylıklar sağlanır. Sefer yolcuları kolay bir biçimde hesabına giriş yapmalıdır. Ardından tüm süreç başlar.

Obilet Erteleme ve İptal Nasıl Yapılır?

www.obilet.com resmi internet sitesi üzerinden kullanıcı bilgileri girilmelidir. Bilgilerin girilmesinin ardından ise biletlerim bölümüne ulaşılabilir. Üst bölümde biletlerim bölümüne rahatlıkla erişim sağlanabilir. Bunun ardından seferi yapılmamış tüm aktif biletler listelenir. Seferlerden 6 saat öncesine kadar Obilet bilet erteleme yapmak mümkündür. 12 saate kadar da Obilet bilet iptal etme işlemi gerçekleşebilmektedir. Bu sayede büyük bir hız ile erteleme yapılarak yeni otobüs seferi seçilebilir. Aynı şekilde iptal ve iade işlemlerine de başlanabilir. Obilet ücret iadesi süre göz önüne alındığında çok hızlı işler. Talepler doğrultusunda bilet ücretleri olduğu gibi yatırılan hesaba yansır.

Obilet üzerinden aldığınız biletini sorgulama ve iptal işlemi gerçekleştirmek için https://www.obilet.com/otobus-bileti-sorgulama-ve-iptali URL adresini ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada Otobüs firması, PNR Numarası, cep telefonu veya e-posta adresinizin bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra bilet sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PNR numaranızı tarafınıza gönderilen mailde veya cep telefonunuza gelen SMS mesajında bulabilirsiniz.

obilet.com üzerinden alınan biletlerle ile ilgili işlemler hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezine ait olan 0 850 532 62 58 numaralı telefonu arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Bu URL üzerinden gerçekleştirilen iptal işlemlerinde herhangi bir kesinti olmadan kredi kartlarına 5 ile 15 gün arası, banka kartlarına 20 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır.

Unutmayınız ki tarihi geçen biletlerde herhangi bir iptal etme işlemi gerçekleştirilemez. Şubeden ya da otogardan çıktısı alınan biletlerin iptal edilmesi için seferden 24 saat önce şubeden ya da otogardan işlemi yapılması gerekmektedir.

Yorum yapın