Onur Air Uçak Bileti İptali ve İadesi

Onur Air uçak bileti rezervasyon değişimi iptali ya da iadesi için farklı kuralar bulunmaktadır. Var olan kurallar sadece biletin satın alındığı sınıfa göre değişim göstermemektedir. Çünkü iç hatlar ve dış hatlar için geçerli olan iptal ve iade kuralar da farklıdır. Bundan ötürü biletlerini iptal ettirmek isteyen müşterilerin hangi tarife ile seyahat edeceklerse ona göre hareket etmeleri istenmektedir.

Onur Air Uçak Bileti İadesi

Müşteriler Onur Air bilet iadesini iç hatlardan yapacaklarsa iki saat kalana kadar işlem görebilmektedir. Bu tip değişimlerde biletlerin %50 miktarı kesinti olarak alınmaktadır. Ayrıca para iadesi gibi bir opsiyon da bulunmamaktadır. Bireyler 2 kalkış saatine 2 saatten az zaman kaldığında ise iptal de değişim de yapamamaktadır. Ayrıca firma, uygulamış olduğu prosedürler ile gerçekleştirmiş olduğu iptal işlemlerinden herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Dış hatlar için Onur Air bilet iptali şartları değişim göstermektedir. Bu kez uçuşa 3 saat kalana kadar değişim ve iptal uygulamasına başvurulabilmektedir. Ancak işlemler neticesinde bilet ücretlerinin %50’si kesilmektedir. Bilet iadesi dış hat seferlerinde de yapılmamaktadır. İptal işlemlerinde hizmet bedellerini iade etmeyen firma tarifeli uçuşa 3 saatten az kalması halinde iptal ve değişim de yapmamaktadır.

Bundan ötürü olası iptal ya da değişim taleplerinin uzun süre öncesinden bildirilerek daha avantajlı şekilde hareket edilme şansı kullanılmalıdır.

Yorum yapın