Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma / Silme

Paribu, Türk Lirası cinsi üzerinden kripto para alış ve satış işlemlerinin yapıldığı bir kripto para borsasıdır. Türkiye yer alan bu Paribu platformu üzerinden dijital para birimi olan kripto paraların alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için üyelik diğer bir ifade ile hesap açma işleminin yapılması gerekmektedir. Paribu kullanıcıları belli nedenlerden dolayı üyelik iptali ve hesap silme talebinde bulunabilmektedir. Bizde bu yazımızda Paribu üyelik iptal etme ve hesap silme işlemlerinde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi vereceğiz.

Paribu platformu üzerinden kripto para alım satım işlemleri için yapılacak üyelik işlemleri (hesap açma) resmi site üzerinden veya mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. Paribu Türkiye’de kurulmuş, dijital paraların alış ve satış işlemlerinin yapıldığı kripto para borsasıdır. Paribu teknoloji A.Ş olarak yer alan bu şirkete üyelik ve hesap açmak  için kullanım şartları ve üyelik sözleşmesi ile kullanım şartları ve gizlilik bildirimleri onayı gerekmektedir. Bu şartlar ve sözleşmelerin onayı ile birlikte üyelik işlemi tamamlanmaktadır.

Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma / Silme

Paribu kullanıcıları birçok nedenden dolayı hesap kapatma / üyelik iptali talebinde bulunabilmektedir. Üyelik iptali, hesap silme ve kapatma işlemi için izlenecek yol oldukça basit. Paribu destek üzerinden üyelik iptali ve hesap silme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bir çok kullanıcı Paribu üyelik iptal etme, hesap kapatma ve hesap silme işlemi hakkında bilgi almak için internet üzerinden arama yapmaktadır. Biz bu yazımızda sizler için araştırma yaparak bu sorulara yanıt vermeye çalıştık.

Paribu resmi sitesi içerisinde yer alan bilgiler doğrultusunda Paribu üyelik iptali, hesap silme ve hesap kapatma işlemini için kullanıcıların herhangi bir neden ileri sürmeden dilediği zaman hesabının kapanması yönünde talepte bulunabilmektedir. Kullanıcılar üyelik iptali için  ‘destek@paribu.com’ adresi üzerinden talepte bulunabilir. Paribu üyelik iptali ve hesap silme linki olarak arama yapan arkadaşlarda bu adresi ziyaret ederek işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu adres üzerinden ‘üyeliğimi iptal etmek’, ‘hesabımı kapatmak istiyorum’ istiyorum diye yazmanız durumunda paribu üyeli iptali gerçekleşecektir. Ancak bazı bilmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Kullanıcılar üyelik iptali ve hesap kapatma talebinden bulunduğu tarihten itibaren 30 süre içerisinde işlemleri gerçekleşecektir. Yani talepte bulunduğunuz gün içerisinde iptal işlemi gerçekleşebilir 30 gün sonra da gerçekleşebilir. 30 gün içerisinde üyelik iptali gerçekleşmiş olacaktır.

Yasal düzenleme ve paribu şirketinin meşru menfaatleri gereğince hesabı kapatılacak olan üyenin hesap işlem detayları ve verileri yasalar çerçevesinde ön görülen ‘kişisel veri aydınlatma politikası’ ile belirtilen süre boyunca paribu tarafından saklanacaktır. Kişisel verilerin yok edilmesi prosedürü hakkında ‘Kişisel verilerin işlenmesi ve korunması politikası’ metnini mutlaka okuyup inceleyiniz.

“Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma / Silme” üzerine bir yorum

Yorum yapın