Passolig Kart İptal Etme 

2014 tarihi itibariyle, maç seyircisi yeni bir döneme girdi. Artık bilet almak için önceden bir yerlere gitmek gerekmiyor. Kartı giriş dönemini başlatan Passolig ile maç biletleri hızlı ve güvenli şekilde temin edilebiliyor. Kartın özelliğine göre, hesapta para bulunmasa bile bilet alınabiliyor.

Tutulan takıma destek olma amacıyla yapılan kampanyalara katılmak ve bilet işlemlerini elektronik olarak yapabilmek, kartın maç severlere sunduğu ekstralar. Ayrıca, her seyirci bu kartla girdiğinden ve herkesin kartları okutularak içeri alındığından, standın daha güvenli olduğu söylenebilir.

Passolig Kart İptal Etme 

Passolig Kredi Kartı mı?

Passolig üç farklı çeşitte karta sahip. Bir tanesi henüz reşit olmamış kişilerin alabildiği, ancak sadece ön ödeme ile bilet alınabilen bir tür. Bir diğer kart ise banka kartı özelliklerine sahip ve banka hesabına entegre edilebiliyor. En çok seçilen kart türü ise kredi kartı özelliklerinde olan kart. Hangi kartı almış olursanız olun, Passolig kart iptal etme her zaman yapılabilir. Kredi kartı şeklindeki karttan, bilet alma haricinde de alışveriş yapılabilir ve tuttuğunuz takımın kampanyalara katılarak puan kazanmak mümkündür.

Passolig kartlarına hizmet veren banka olsa da kendi sitesinden ya da mobil uygulamasında başvurmak daha kolay, çünkü aynı zamanda üyelik işlemi de yapılmış oluyor.

Passolig Bilet Nasıl Alınır?

Karta başvuru yaparken, yukarıda bahsedilen üç çeşit karttan birini tercih ettiğinizde, kartın sunduğu fırsatlara göre bilet alma işlemleri farklılık gösteriyor.

18 yaş altındaki kişiler, ön ödemeli kartları tercih etmeleri gerektiğinden, sadece internet bankacılığından kartın numarasına para gönderilmesi şeklinde yapılan ön ödeme ile bilet satın alabilirler.

Banka kartı özelliklerinde olan kart ise bağlı bulunduğu hesap üzerinden para atılarak, yani bakiye yüklenerek bilet alınabilir.

Kredi kartı gibi olan kart ise direkt alışveriş şeklinde bilet alınabilir. Bu kart türünde, hesaba para atmak zorunda kalmazsınız ancak limitiniz de yeterli olması şarttır.

Ayrıca belirtilmeli ki kartta bilet alacak kadar para olsa bile, bu bileti kesin olarak alabilirsiniz anlamına gelmiyor, biletler bitmiş olabilir. O yüzden maçlar açıklanır açıklanmaz hızlıca satın almayı yapmak gerekiyor. Bir maç için kart aldıysanız, bilet alamadıysanız, Passolig kart iptal etme seçeneği uygun olabilir.

Passolig Süreli mi?

Kartların üzerinde kart numarası ve son kullanım tarihi vardır. Zamanı geldiğinde, kartlar otomatik olarak yenilenir. Yenilenmesini istemeyen maç severlerin, müşteri hizmetlerini arayarak kartın yenilenmesi istemediklerini bildirmesi gerekir. Müşteri hizmetlerinden sorunu çözmekte zorlanırsanız, aynı işlemi sitedeki üyelik bilgilerinin olduğu sayfadan talebi iletebilirsiniz.

Kartın yenilenme zamanının beklemeden kartı kapatmak için siteden veya mobilden Passolig kart iptal etme formunu doldurarak, kartın iptalini sağlayabilirsiniz. Bu kartlar haricinde stada girilemeyeceğini düşünürsek, iptal edildikten sonra maça gitmek istendiğinde yeniden çıkarılması gerektiğini unutmamak gerek.

Yorum yapın