Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim

Patırtı, 2007 yılının mart ayında kurulan, Türkiye’nin birçok noktasında mağazası bulunan ve Patirti.com web sitesi ile giyim sektöründe yer alarak markalaşmış bir e-ticaret sitesidir. Patırtı.com web sitesinde kadın, erkek, ayakkabı, çanta, iç giyim, kozmetik, aksesuar, ev aletleri, bebek ve çocuk ürünleri yer almaktadır. Patırtı internet üzerinden sipariş alan ve ücretsiz olarak adrese teslim bir hizmet sunmaktadır. Patırtı üzerinde alınan ürünlerin sipariş iptali, iade ve değişimi bulunmaktadır. Ancak patırtı sipariş iptal etme, iade ve değişimi hakkında bazı bilinmesi gereken hususlar yer almaktadır.

Patırtı sipariş iptal etme, iade ve değişimi ürün teslimatından sonraki 7 gün içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir. Patırtı iptal etme, iade ve değişim taleplerinde gönderilen ürünün veya ürünlerin tüm masrafları patırtı’ya aittir. Patırtı.com üzerinden alınan ürünlerin iade ve değişim kapsamına girmesi için ürünün kargoda veya herhangi bir aşamada zarar görmüş olması, defolu olması, istenilen renk ve bedende gelmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca gelen ürünün beğenilmediği ve kullanılmadığı durumunda da iade ve değişim yapılmaktadır.

Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim Süreci Nasıl Başlatılır?

Patırtı sipariş iptal etme, iade ve değişim için patırtı.com adresindeki hesabım > Siparişlerim bölümünü tıkladıktan sonra oradaki formu doldurarak iade ve değişim yapılmaktadır. Eğer “İade Talebi Oluştur” butonunu siparişlerim bölümünde yer almıyorsa ise sipariş iptal etme, iade ve değişim süreci sona ermiş demektir.

Patırtı iptal etme, iade ve değişim formunu gönderdikten sonra Yurtiçi ve Sürat Kargo şubelerine giderek sipariş edilen ürünleri Patırtı Tekstil A.Ş / patirti.com ‘a karşı ödemeli olarak gönderilme talebinin belirtilmesi gerekmektedir.

Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim Sonrası Ücret Ne Zaman Yatar?

Patırtı tarafından alınan ürünlerin geri ödemesi, ödeme yapılan bankanın işlem süresine bağlı değişir. Genellik para iadesi bir kaç gün içerisinde gerçekleşir. İade edilen, ve değişime gelen ürünlerde iade ve değişim koşullarını sağlamaması durumunda kargo ücreti alıcı tarafından kesilmektedir. İade ve Değişim Kuralları patırtı.com sitesinde detaylı bir şekilde yazmaktadır. Ürün satın alırken satış sözleşmesinde bu tür bilgiler madde madde açıklanmıştır. Patırtı sipariş iptali, aide, değişim ve satış sözleşmesi hakkında detaylı bilgi https://www.patirti.com/satis-sozlesmesi adresindeki cayma bedeli kısmında bulunmaktadır.

“Patırtı Sipariş İptal Etme, İade ve Değişim” üzerine 7 yorum

    • Biz bu konu hakkında sizlere yardımcı olamıyoruz. Patırtı ile ileetişime geçmeniz gerekmektedir.

      Cevapla

Yorum yapın