Paypal Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paypal, kredi kartı kullanımı olmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan bir sistem olmaktadır. Bu sistemle aynı zamanda istenilen kişiye istenilen miktarda para gönderme imkânı da sağlanmaktadır. Bu da sadece bir e-posta aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bu sistem adeta bir çevrimiçi bankacılık sistemi olarak görülebilmektedir. Üyelik işlemlerini sistemin sitesinde hızlı bir şekilde gerçekleştiren kullanıcılar aynı zamanda bu işlemlerini nasıl iptal ettireceklerini de merak edebilmektedir. Bunun için firma kullanıcılara belli yönergeler sunmaktadır. Paypal üyelik silme işlemleri için kullanıcılar siteye giriş yapmaktadır. Site üyelik iptali gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara bir tavsiye vererek ileride lazım olacağınızı düşünüyorsanız iptal etmemenizi öneririz demektedir.

Paypal hesabımı nasıl dondururum?

Paypal üzerinde hesapları olan kullanıcılar Paypal üyelik kapatma işlemini uygulayarak buradan ayrılmak istemektedir. Kullanıcıların iptal işlemlerini gerçekleştirmeden önce hesaplarında bulunan parayı banka hesaplarına veya kartlarına çekmesi gerekmektedir.

  • Daha sonra kullanıcılar hesaplarına giriş yaparak sayfanın üst kısmında yer alan Profil butonuna tıklamaktadır.
  • Kullanıcılar burada yer alan Hesap seçenekleri butonunun altında bulunan Hesabınızı kapatın düğmesine tıklayarak adımları takip edebilmektedir.
  • Tüm bu işlemler gerçekleştikten sonra Paypal üyelik iptal işlemi de gerçekleşmiş olmaktadır.

İptal işleminden sonra ise bazı durumlar olmaktadır. Üyelik kapatma işleminden sonra ödenmeyen para talepleri, planlı ya da tamamlanmamış işlemler de otomatik olarak iptal edilmektedir. Kullanılmayan çek kullanım kodları ve kupon hakları da kaybedilmektedir.

Yorum yapın