Pegasus Uçak Bileti İptal ve Değişiklik

Hava taşımacılığı firmaları arasında Pegasus şirketi yoğun ilgi görmektedir. Gerek uçuş rahatlığı gerekse de fiyat ortalamaları nedeniyle Türkiye’nin en genç filosu etiketini almayı başarmışlardır. Oldukça kaliteli uçuşları deneyimlemek isteyen bireyler ise firmayı sık sık tercih etmektedir. Uçak biletlerinin fiyatı konusunda önceden alınmış olan biletler büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Çünkü genellikle çok uygun ortalamalara bilet satın alım işlemi yapılabilmektedir. Biletlerin alınmasının ardından kriterler doğrultusunda iade ve iptal işlemleri de yapılabilir. Pegasus bilet iptali için kullanılabilecek iki farklı yöntem vardır. Bunlardan biri müşteri hizmetleri vasıtasıyla bilet iptali yapmaktadır. Diğeri ise www.flypgs.com internet sitesi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesi ve iptal işleminin yapılmasıdır.

Pegasus uçak biletini flypgs.com veya mobil kanallar aracılığı ile aldığınız takdirde flypgs.com internet sitesinin anasayfasında yer alan “Bilet İşlemleri” sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve soyadınızı girerek uçuş bilgilerinize ulaşabilir, listelenen uçuş bilgilerinin iptali gerçekleştirebilirsiniz. Fakat iptal işlemleri gerçekleştirmeden önce genel kuralları ve bilgilendirme yazılarını flypgs.com sitesinden detaylı okumanız oldukça faydalı ve önemlidir.

Ayrıca 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezinden bilet iptal işlemleri ile ilgili telefondan destek alabilirsiniz.

Pegasus Bilet İptali Süreci

Pegasus bilet iptal etme amacıyla müşteri hizmetleri vasıtasıyla iletişime geçilebilir. Bu sayede süreç çok hızlı bir biçimde tamamlanır. İade edilecek bilet bazı şartlar dolayısıyla iptal ücreti değişkenlik gösterebilir. Bu şartlar bilet satın alım işlemi yapılmadan önce sözleşmede özellikle belirtilir. Yani bileti satın alan kişi Pegasus bilet değişikliği sırasında bunları göze almaktadır. Ardından ise işlem onaylanır ve ücret hesaplara geçer.

İnternet üzerinde rezervasyon kodu ve soyad bilgileri ile bu işlem yapılabilir. Hem iptal hem de değişiklik yapabilmek mümkündür. Değişiklik yapacak kişilerin yine şartlar çerçevesinde ek ücret ödemeleri de mümkün olanbilmektedir. Bu nedenle kısımlar dikkatlice incelenmelidir.

Yorum yapın