Periscope Hesabı Kapatma ve Silme İşlemleri

Periscope, herkese açık ya da özel olarak canlı yayınların yapılabildiği mobil uygulamalardan biridir. Kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip olan Periscope, kullanım olarak da değişik özellikler gösterebilmektedir. Sisteme üye olmak birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilen kolay işlemlerden biridir. Ancak bireylerin hesaplarını kapatmak istediklerinde dikkatli olarak bir dizi işlemi arkalarında bırakmaları istenmektedir.

Açılan Periscope hesaplarının kapatılmasının zor olarak algılanmasının nedeni linkler üzerinden gerçekleşmemesidir. Periscope hesap silme işlemleri için kullanıcıların sisteme mail atmaları gerekmektedir. Ayarlar kısmından da gerçekleşmeyen silme işlemlerinde doğrudan mail için help@periscope.tv adresi kullanılmalıdır. Bireyler verilen mail adresine hesaplarını silmek istediklerine dair bir istek yapmalıdır. Bunun yerine uygulama üzerinden işlemler yaparak da hesap kapatmak mümkündür.

Periscope Üyelik İptali

Kullanıcıların Periscope hesap kapatma işlemlerini uygulamalar üzerinden yapabilmeleri için profillerini açmalıdır. Profil bölümüne giriş yapılmasından sonra ekranlara bir dizi seçenek gelmektedir. En alt kısmında bulunan yardım merkezini açmak hesap silme işlemlerinde gerekli olan adımlardan biridir. Yardım merkezi kullanıcıların Contact Us yazısını görmelerini sağlamaktadır. Aslında buradaki amaç da yetkililer ile iletişime geçmekten ibarettir. Bireyler son aşamada yine yetkililere mail gönderebilecekleri bir sayfa ile karşılaşmaktadır. Mail adres bilgilerinin girilmesinden sonra ise konu bölümüne Account Deletion yazılmalıdır. Bu hesap silme demektir. Kullanıcılar her alana bu iki kelimeyi yazarak onay verdiklerinde hesaplarını kapatabilmektedir.

Yorum yapın