Pinterest Üyeliği Nasıl Silinir?

Pinterest de bir sosyal paylaşım sitesi olarak kullanılmaktadır. Bu site Türkiye’de de kullanıcı bulmasının yanında en çok Avrupa ve Amerika kıtasında tercih edilmektedir. Pinterest sitesi 2010 yılında bir grup arkadaş (Paul Sciarra, Evan Sharp ve Ben Silbermann) tarafından kurulmuştur. Kullanıma başladığı ilk seneler içerisinde pinleme özelliği, tablolardan oluşan bir yapısı ve sınırlı bir kategoriye sahip olarak hizmet veriyordu.

Bu site kullanıcılarına görsel ve video paylaşım imkânı vermektedir. Bu sitede kullanıcılar ya kendi yükledikleri görsel veya videoları ya da başka bir kullanıcıda olan görsel veya videoları paylayabilmektedir. Pinterest sitesinde ise bu duruma pinlemek denilmektedir. Her sitede olduğu gibi kullanıcılar kimi zaman Pinterest üyelik kapatma gibi işlemlere başvurmaktadır. Şimdi gelin bu işlemlerin nasıl gerçekleştiğine bakalım.

Pinterest üyelik silme nasıl olur?

Pinterest sitesine üye olan kullanıcılar belli bir süre sonra hesaplarını silme işleminde bulunmak isteyebilmektedir. Sosyal paylaşım sitesi de buna uygun olarak kullanıcılarının siteden hızlı bir şekilde ayrılabilmesi için onlara belli başlı yöntemler sunmaktadır. Pinterest üyelik silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların öncelikle sitede oturum açması gerekmektedir. Kullanıcılar siteye girdiklerinde üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklamaktadır.

Bu bölümde kullanıcılar Ayarları düzeyin seçeneğini tıklayabilmektedir. Hesap kısmında Hesabı devre dışı bırak bölümüne tıklayan kullanıcılar neden ara verdiklerini veya hesaplarını silmek istediklerini yazarak siteden ayrılıp hesaplarını sonsuza kadar kapatabilmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra Pinterest üyelik iptali işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Yorum yapın