QNB Finansbank Bireysel Emeklilik (BES) İptali

QNB Finansbank bireysel veya kurumsal bankacılık, yatırım çözümleri, nakit ihtiyacı ve daha bir çok konuda Bankacılık ve Finans Hizmetleri veren özel bir bankadır. QNB Finansbank, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile birlikte Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hizmeti vermektedir. Bİreysel emeklilik devlet destekli bir tür yatırım sistemidir. QNB Finansbank üzerinden Bireysel Emeklilik Sistemine (BES)’e otomatik veya bireysel kayıt yaptıranlar iptal etme / cayma hakkında sahiptir. 

QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminin avantajları ve özellikleri:  

  • %25 oranında devlet katkısı,
  • Emeklilik döneminde ikinci bir gelir elde etmeyi sağlamaktadır,
  • Profesyonel yatırım uzmanları ile efektif yatırım şekillerine olanak sağlamaktadır,
  • Devlet garantisine sahiptir,
  • Ödemeleri isteğe bağlı durdurma ayrıcalığı,
  • Vergiden muaf fonlar.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik (BES) İptali 

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’e katılabilmek için Hazine Müsteşarlığı’ından emeklilik ruhsatı almış bir şirket ile Bireysel Emeklilik sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Yapılacak ödemeler kişi istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. BES’te sisteme giriş tarihinden itibaren en az 10 yıl sistemde kalan ve 56 yaşını tamamlayan herkes emekli statüsüne kavuşmuş sayılmaktadır. 10  yıl boyunca bireysel emeklilik sistemine aktarılan para ve devletin vermiş olduğu desteği 56 yaşında ister taksitler halinde ister peşin almak mümkündür. Emeklilik döneminizde elde edeceğiniz gelir, sistemde geçirdiğiniz süre boyunca ödediğiniz katkı paylarına göre belirlenir.
BES’in güvenliği ve denetimi devlet kurumları tarafından yapılmaktadır. 

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali, sisteme kayıt tarihinden sonraki 60 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. 60 günü aşan BES iptal taleplerinde ücret kesintisi yapılmaktadır. QNB Finansbank Bireysel emeklilik iptali sonucu sistemde biriken para 10 gün içerisinde hesaba yatmaktadır. 

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali için 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerini aramak yeterli olacaktır. BES iptali QNB Finansbank şubelerinden de yapılabilinmektedir. Bes iptali ile ilgili detaylı bilgi QNB Finansbank resmi sitesinde yer almaktadır.  

Yorum yapın