Romanya Vize Randevu İptali

Romanya vize randevu iptali konusunu ele almadan önce Romanya vizesi nasıl alınır? Sorusuna cevap verelim. Romanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların öncelikle hangi vize türünü tercih edeceğini belirlemesi ve Romanya’ya hangi amaç için gittiğini şeffaf bir şekilde yetkililere bildirmelidir. İstanbul Romanya Başkonsolosluğu, Ankara Romanya Büyükelçiliği, İzmir Başkonsolosluğu bu süreçte sizleri değerlendirecek ve vizenizi onaylayacak yetkiye sahip kuruluşlardır. 12 yaşından küçük çocuklar ile birlikte bu ülkeye araştırma görevlisi olarak gidenler için vize zorunluluğunun olmadığını da söyleyelim.

Romanya vizesi almak için beklenilmesi gereken süre genelde 7 ila 10 gündür ve bu süreye posta süreci dahil değildir. Yetkililerin değerlendirmesine göre vize alacak kişiler ile extra bir görüş yapılabilir ve bu değerlendirme kararı için önemli bir süreçtir. Başvuruyu yapacak bizzat kendiniz yapabileceğiniz gibi tur operatörleri veya aracı firmalar ile de başvuru yapılabilmektedir. Vize süreci sıkıntılı bir süreç olabileceği içinde insanlar genelde bu aşamada aracı firmalar ile çalışır.

Romanya Vize Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Romanya vize randevu iptali işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir web sitesinin olmadığını öncelikle söyleyelim. Eğer aracı kurumlar ile randevu alındı ise bu aşamada randevu aldığınız aracı kurum ile iletişime geçmeniz ve randevu iptali için istekte bulunmanız gerekmektedir. Kişiler ise ancak randevularını konsolosluğa giderek iptal edebilirler veya iptal etme yerine erteleme işlemleri için talepte bulunabilirler.

Yorum yapın